RN
TwitterFacebook

Wyszków: Śmiertelne potrącenie pieszego

Wyszkowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego w którym zginął pieszy. Zdarzenie miało miejsce dziś (4.12.) rano na ul. Białostockiej w Wyszkowie. 

Jak wynika z pierwszych ustaleń policjantów ruchu drogowego pracujących na miejscu zdarzenia, 53-letni mężczyzna został potrącony przez kierującą oplem. Do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych – mł. asp. Marta Gierlicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpital, gdzie pomimo udzielonej pomocy zmarł 

Policjanci przypominają, że znak D-6 „Przejście dla pieszych”, jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że dojeżdża do przejścia. Znak ten także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności.

Apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Przy przejściu dla pieszych należy się zatrzymać, rozejrzeć i upewnić czy można bezpiecznie przejść. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowaniedodaje Gierlicka.

Zachęcamy też pieszych do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w terenie zabudowanym pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

KPP Wyszków/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *