TwitterFacebook

Wyszków: Sportowe i rekreacyjne Gulczewo od 16 lat [FOTO]

Wiele ciekawych konkursów i atrakcji czekało na mieszkańców Wyszkowa 8 lipca podczas kolejnego Festynu Sportowo-Rekreacyjnego w Gulczewie. Organizatorem spotkania było OSP Gulczewo, gmina Wyszków i WOSiR.

Festyny w Gulczewie zaczęliśmy 16 lat temu. Na początku było skromnie. Z roku na rok ludzi przybywało coraz więcej. Przez ten czas wykluczaliśmy błędy, z czasem wprowadzaliśmy zabawę fantową, urozmaicamy też konkurencje sportowe. Myślę, że ludziom się to podoba, bo takich imprez masowych na wsi wiele nie ma. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom ludzi – mówił dla Radia Nadzieja Sławomir Wróbel, prezes Nadbużańskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Gulczewa.

W tym roku również nie zabrakło zmian i nowości. Konkurencje sportowe miały charakter otwarty, zrezygnowano z formuły między-sołeckich drużyn. Ponadto po raz pierwszy uczestnicy mogli zmierzyć się w dojeniu krowy na czas. Najlepszy był sołtys Leszczydołu-Podwielątek Janusz RogulskiWystartowałem w tej konkurencji, bo jestem hodowcą bydła. Jak zobaczyłem zawodowych „dojaczy” z Gulczewa to trochę zwątpiłem, ale udało mi się i zająłem pierwsze miejsce. Wydoiłem 980 ml – mówił sołtys. II miejsce w dojeniu krowy zajęła Urszula Gemza, a III – Wiesława Bajorek.

Wiele emocji wzbudziła konkurencja pn. „ściana płaczu”. Wyszkowianie głośno dopingowali uczestników, którzy musieli jak najdłużej utrzymać dwukilogramowe odważniki w rękach tworząc kąt prosty z tułowiem. Najsilniejszy był Adam Rosiński, który w takiej pozycji wytrzymał 4 min 5s. II miejsce, z czasem 3 min. 37s zajął Paweł Sarnacki. Tuż za nim, na III miejscu stanął Szymon Kołodziejczyk, który uzyskał czas 3 min. 8s.

Siłę i koordynację sprawdzić można było w „rzucie workiem”. Tu ponownie najlepszy był Adam Rosiński. II miejsce należało do Pawła Sarnackiego, a III do – Krzysztofa Wielgolewskiego.

Następne wyzwanie związane było z blisko 4-tonowym ciągnikiem. 8-osobowe drużyny musiały go jak najszybciej przeciągnąć po wyznaczonym odcinku. I miejsce zdobyło Gulczewo. II miejsce zajęła drużyna z Leszczydołu-Podwielątek, a III – z Rybna.

Dla odważnych, którzy nie boją się wysokości przygotowano konkurencję z układaniem skrzynek na czas. Najwyższą wierzę ułożył Paweł Pomaski, za nim na podium stanął Konrad Styś. III miejsce zdobył Paweł Skoczeń.

Tradycyjnie rozegrano również mecze siatkówki. I miejsce zajęła drużyna pod nazwą „Fit Land” w składzie: Adrian Grzybowski, Krystian Kruk, Piotr Jurczyk, Dariusz Szulik, Przemysław Czerwiński i Bartosz Karłowicz.
Na II miejscu stanęła drużyna „FC Ubojnia”, czyli Łukasz Zdrojewski, Oskar Jackowski, Dominik Choromański, Bartosz Deptuła, Karol Wojtkowski, Kacper Wojtkowski i Olek Purgacz.
III miejsce należało do „Sikalafą” w składzie: Michał Urbaniak, Mateusz Obrębski, Konrad Obrębski, Jacek Obrębski, Bartosz Wartecz-Wartecki i Mateusz Rozwadowski.

W meczu towarzyskim zmierzyli się radni miejscy z ochotnikami z OSP Gulczewo. Walka była wyrównana, ale lepszymi okazali się gospodarze imprezy.

Tradycyjnie podczas festynu odbyło się też losowanie nagród podczas loterii fantowej. Do wygrania było blisko 250 niespodzianek. Główną nagrodę, jaką był laptop wygrała Jolanta Mroczek. Nie zabrakło również zabawy tanecznej. Tym razem na scenie wystąpił zespół Bobi, a także Ellixir, który zakończył spotkanie integracyjne mieszkańców.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *