RN
TwitterFacebook

Wyszków: Theoforos dla samotnych na święta [FOTO]

Wielogodzinne przygotowywanie potraw i sali, skrupulatne pakowanie prezentów, w których znalazły się m.in. własnoręcznie robione różańce i do tego doskonała organizacja – tak zaangażowało się blisko 50 członków wspólnoty Theoforos działającej przy sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie w zorganizowanie wieczerzy wigilijnej. To wszystko z myślą o samotnych i potrzebujących.

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” – pod takim hasłem wspólnota Theoforos po raz drugi zorganizowała spotkanie wigilijne. Na wieczerzę zaproszono samotnych i potrzebujących. Dla gości była to przede wszystkim okazja do zawiązania wielu nowych znajomości. Członkowie wspólnoty oraz księża starali się, by spotkanie przebiegło w jak najbardziej rodzinnej atmosferze.

Słowo do zebranych skierował proboszcz sanktuarium Świętej Rodziny ks. kan. Kazimierz Wądołowski – Cieszymy się bardzo, że przyszliście, że możemy razem z wami przeżywać ten bożonarodzeniowy czas. Wiemy, że wielu z was te rodziny ma okrojone, wielu z was przeżywa ten czas w samotności. Cieszymy się, że chcieliście z nami te chwile przeżywać, pomyśleć o Bożym Narodzeniu, o tym wydarzeniu, które tak bardzo zmieniło świat i rzeczywistość ludzką – mówił. Fragment Ewangelii mówiący o przyjściu Jezusa na świat odczytał ks. Karol Nerwińśki, opiekun wspólnoty.

Wigilijną wieczerzę poprzedziło łamanie się opłatkiem i życzenia, które rozpoczął proboszcz parafii – Pamiętajcie, że Pan Jezus wszystkich nas zachęca do siebie, kiedy jest nam trudno i źle. On zaprasza nas do siebie, abyśmy pokrzepiali się Nim i to, co dzieje się złego właśnie Jemu zawierzali. Dlatego też, życzę otwartości na Niego, życzę tej wiary, która potrafi przezwyciężyć nawet najgorsze zło. Życzę też zdrowia, żeby Pan Bóg dodawał wam sił, byście trwali w zdrowiu pokonywali swoje trudności z Bożą pomocą– mówił kapłan.

W organizację spotkania włączyło się blisko 50 członków wspólnoty, którzy przygotowali nie tylko wigilijne potrawy, ale też paczki dla przybyłych gości. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania, o które zadbała diakonia muzyczna. Wigilia została zorganizowana dzięki gościnności właścicieli restauracji Centralna.

Zdjęcia z wigilii znajdują się TUTAJ.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *