RN
TwitterFacebook

Wyszków. Tramwajem wodnym po Bugu

Ruszyły pierwsze rejsy turystyczne po rzece Bug. Drogą wodną można przepłynąć z Popowa, w gminie Wyszków, przez Kuligów do Serocka. Jest to nowa atrakcja, która pozwoli zobaczyć piękno nadbużańskich terenów od strony wody.

Dwa katamarany pasażerskie ALBATROS 1 i ALBATROS 2 kursują pomiędzy miejscowościami Serock – Kuligów – Popowo Kościelne – Serock. Przeprawa ta stanowi dopełnienie pętli rowerowej wokół Zalewu Zegrzyńskiego. Tramwaje wodne dostępne są w każdą sobotę i niedzielę w czasie wakacji (od 1 lipca do 1 września b.r.). Tramwaje przystosowane są do przewozu ludzi i rowerów.

Katamarany spełniają także rolę Mobilnych Punktów Informacji Turystycznej, gdzie można otrzymać informację o lokalnych atrakcjach turystycznych, bezpłatne wydawnictwa (mapy, ulotki i przewodniki) reklamujące miejscowe pensjonaty, smażalnie ryb, restauracje, wypożyczalnie kajaków i rowerów

Katamaran zabiera jednorazowo nawet do dwunastu pasażerów oraz osiem rowerów. Bilet kosztuje 5 zł w jedną stronę.

Aby dojechać do miejsca postoju katamaranu w Popowie Parcele należy jechać ul. Do Przystani, następnie kierować się drogą prosto do Bugu na wał. Tam za małym rondem zieleni zatrzymuje się tramwaj.

MG/Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *