RN
TwitterFacebook

Wyszków: ul. Matejki zniesiona z budżetu gminy. Mieszkańcy nie popierają decyzji radnych

Zamiast 8, to ponad 12 mln złotych – tyle miało kosztować 800-metrów drogi asfaltowej przy ul. Matejki w Wyszkowie. Choć gmina pozyskała na tę drogę 3 mln zł. dofinansowania, to radni większością głosów zadecydowali o zniesieniu tej inwestycji z budżetu. 5 mln własnych środków, które miały być przeznaczone na ul. Matejki, zostały przeniesione na budowę Placu Miejskiego między ulicą Sowińskiego a 11 Listopada. Mieszkańcy nie popierają tej decyzji.

Ta ulica powinna być wreszcie wyremontowana. Jak nie połamane chodniki, to wyrwy w asfalcie. Wszystko przez ciężarówki, które ostatnio intensywnie eksploatowały tę ulicę ze względu na budowaną obwodnicę. Teraz będzie inwestowane w plac, który jeszcze może poleżeć i poczekać. A ulica zaraz znowu będzie rozjeżdżona, bo w sierpniu zakończy się budowa tego odcinka obwodnicymówi mieszkaniec ul. Matejki.

Tam jeździ się samochodami. Ja na to patrzę z punktu widzenia kierowcy. A tu, gdzie plac, mamy zieleń, jest w miarę ładnie zagospodarowane. To może poczekaćmówi wyszkowianin.

Mój tata tam mieszka i narzeka, że jest kiepski chodnik. Jest starszym człowiekiem i dla niego to jest ważne, żeby idąc, nie musiał potykać się o wystające płytki mówi mieszkanka Wyszkowa.

Jednak, jak mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski, byłoby to nieracjonalne wydawanie pieniędzy. W związku z dużymi skokami cen i kwotą ponad 12 milionów za 800 metrów drogi asfaltowej radni zdecydowali o tym, że zdejmują środki finansowe z tej inwestycji i proponują inną, która nie jest drogą asfaltową. Plac Miejski ma szansę powstać do końca roku. Na 1,5 ha pojawią się ławki, fontanny i pergole. Wszystko po to, by mieszkańcy mogli tam wypoczywać, spacerować, ale też mogli się nim pochwalić przed osobami, które odwiedzają nasze miasto informuje burmistrz. Wycena tej inwestycji opiewa na kwotę 5 mln złotych, jednak może się to zmienić po ofertach przetargowych przedstawianych przez firmy.

Z kolei przebudowa ulicy Matejki nie została jeszcze skreślona z planów na ten rok. Jak mówi burmistrz – Jest duża szansa na pozyskanie kwoty 5 mln złotych od wojewody mazowieckiego. W przypadku otrzymania tych środków, część inwestycji zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku, a w przyszłym będzie ona zakończona – tak przewiduje ten program.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × five =