TwitterFacebook

Wyszków: Znamy finalistów XIX Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek [AUDIO/FOTO]

Wczoraj w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” ponad 70 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w XIX Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Gminę reprezentować będzie Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2 oraz podstawówka z Rybna.

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek od 19 lat organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie przy współpracy z gminą oraz od kilku lat z WOK „Hutnik”. Uczestników oceniało jury w składzie: przewodniczący Franciszek Józef Bieganowski – kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wyszkowie oraz członkowie komisji: Janina Dąbkowska – nauczycielka muzyki i zajęć artystycznych w Wyszkowskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, Danuta Deptuła – prowadząca Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” oraz Krzysztof Zacharski – organista z parafii św. Wojciecha.

Konkurs został podzielony na trzy kategorie. W pierwszej z nich wzięli udział uczniowie klas 0 i I-III szkół podstawowych. Spośród dziesięciu placówek na podium stanęli, zajmując tym samym I miejsce: Nikola Godleś, Igor Juszczyński i Marcel Juszczyński ze Szkoły Podstawowej w Rybnie. Uczniowie zdobyli serca jurorów utworem „Pastuszkowie bracia mili”.
II miejsce za utwór „Cieszmy się” zajęła reprezentacja szkoły z Leszczydołu Nowiny: Alicja Szczesna, Amir Zając, Amelia Gąsiewska i Sandra Jeż. Obok nich znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej nr 1: Gabriela Ciecióra, Zofia Siwiera i Antonina Dąbrowska, które wykonały pastorałkę „Trzej wielcy królowie”.
III miejsce należało do: Liliany Maciejewskiej, Aleksandry Korczakowskiej, Joanny Mroczek, Julii Piłki oraz Mai Kalisz ze Szkoły Podstawowej nr 4 za wykonanie utworu „Skrzypi wóz”. Ex aequo III miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszance – Natalia Gołdys, Alicja Krajewska i Jakub Sieńkowski, którzy wykonali utwór „A kiedy Wigilii przyjdzie czas” oraz uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 – Weronika Apelska  i Zuzanna Jerzmacz śpiewające „Pastorałkę od serca do ucha”.

W drugiej kategorii spośród klas IV-VI najlepsze były uczennice Szkoły Podstawowej nr 1: Anna Zaleska, Magdalena Zyśk, Karolina Zyśk, Amelia Andrzejewska i Maja Czyż. Dziewczęta zaprezentowały „Pastorałkę od serca do ucha”.
II miejsce przyznano uczennicom Szkoły Podstawowej nr 5. Antonina Gołębiewska, Hanna Sosnowska, Kalina Głosek, Aleksandra Hilka i Wiktoria Hilak zaśpiewały „Na pasterkę chodźmy”.
Na III miejscu stanęli uczniowie dwóch szkół. Karolina Augustynik, Gabriela Ciach, Kinga Kowalczyk i Sandra Nowakowska ze szkoły w Leszczydole Starym zaśpiewały „Kolędę płynącą z wysokości”. Zaś duet z podstawówki w Rybnie – Ewa Głowacka i Łukasz Milczarczyk wykonał utwór „Witamy Ciebie gwiazdko”.

Ostatnia kategoria należała do uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjalnych.
I miejsce
przyznano Wiktorii Kukwie (Szkoła Podstawowa nr 2), która zaśpiewała pastorałkę pt. „Kiedy nam do siebie bliżej”.
Na II miejscu stanęły uczennice Szkoły Podstawowej nr 5. Aleksandra Sieńkowska, Wiktoria Szczerba, Aleksandra Filipkowska i Weronika Undziakiewicz wykonały „Kolędę dla nieobecnych”.
III miejsce ponownie należało do uczniów z dwóch szkół. Zajęli je: Natalia Kroczek i Katarzyna Przybysz (Szkoła Podstawowa nr 1) za utwór „Mario, czy Ty wiesz’ oraz Bartłomiej Jachacy (Szkoła Podstawowa w Rybnie), który wykonał pastorałkę „Czy pamiętasz Betlejem?”.

Mieliście bardzo wysoki poziom. Minimalne niuanse zadecydowały o takich decyzjach. Tak naprawdę wszystkim należałyby się nagrodymówił przewodniczący jury.

Finaliści będą reprezentować Gminę Wyszków na kolejnym, tym razem powiatowym przeglądzie, który odbędzie się już po feriach zimowych.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *