RN
TwitterFacebook

Wyszkowscy sportowcy przełamali się opłatkiem

Piłkarze, siatkarze, pływacy, gracze futbolu amerykańskiego, biegacze, kolarze, zawodnicy sportów walki, a także trenerzy i inni związani z wyszkowskimi klubami sportowymi po raz kolejny spotkali się, by złożyć sobie świąteczne życzenia.

Wczorajsze spotkanie wigilijne sportowców i klubów sportowych po raz drugi organizowane przez Gminę Wyszków odbyło się w hali WOSiR. Jest to okazja nie tylko do składania sobie życzeń, ale też wymiany doświadczeń i podsumowania roku. Wystąpienia rozpoczął burmistrz miasta Grzegorz Nowosielski – Jesteśmy z was bardzo dumni. Chciałbym wam, sportowcom podziękować, bo to najlepsza promocja naszego miasta – mówił. Wspomniał również o tegorocznym oddaniu do użytku pierwszego etapu przebudowy stadionu, a także o systematycznych pracach związanych z pozostałą bazą sportową. Za rozwój miasta i powstawanie nowych klubów dziękował również Paweł Deluga z Gimnazjon Apin Wyszków.

Do wyszkowskich zawodników kilka słów przekazała także Małgorzata Karłowicz z UKS PolonezChciałabym, żebyście pamiętali, że w sporcie nie należy być lepszym od innych, trzeba być tylko lepszym od siebie. Pamiętajcie o tym, że ciągła walka ze sobą, pokonywanie własnych słabości i wyników to klucz do sukcesu. – mówiła.

Podczas uroczystości do życzeń dołączyli się też: Artur Lach z Gimnazjon Apin Wyszków, Dariusz Szulik z KS Camper, Kamil Rojek z Catena Wyszków, Małgorzata Wyszyńska z Klubu Biegacza Wyszków, Robert Mieszało – prezes UKS Loczki, Anna Korczak – prezes UKS Jedynka, Kamil Wykowski z Rhinos Wyszków, a także Dariusz Andrzejewski – prezes MKS Bug Wyszków, który oficjalnie pożegnał się ze swoimi zawodnikami.

 – Od 8,5 roku jestem prezesem zarządu. Myślę, że moja rola dobiega powoli końca. W ostatnim czasie było wiele nieprawdziwych, szkodliwych i bardzo smutnych dla mnie opinii o naszym klubie. Jesteśmy bezsprzecznie największą organizacją sportową w tym mieście i ani nie czujemy się lepsi, ani na pewno gorsi od innych. Chciałem z tego miejsca serdecznie podziękować wszystkim chłopcom. Udało się zrobić to, czego od 95 lat w tym klubie nie było. A że są problemy…są. Dziś jest tak, że pieniądz rządzi, a jeśli go brakuje nie wszystko można zrealizować i za to przepraszam, ale jestem dumny z tego, co udało się zrobić. – powiedział. Wybory nowego prezesa zaplanowane są na początek lutego.

Część oficjalną zakończył modlitwą ks. Zenon Mosakowski, po której wszyscy tradycyjnie podzieli się opłatkiem.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *