TwitterFacebook

Wyszkowskie kino wyróżnione na Festiwalu Grand OFF

Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” otrzymał wyróżnienie dla Najlepszego Kina za „perfekcyjnie przeprowadzony pokaz filmów z 10. edycji Grand OFF”. Festiwal ten to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

Celem festiwalu jest wybór oraz wyróżnienie wybitnych niezależnych produkcji filmowych. Realizację tego celu umożliwia skrupulatny proces nominacji zgłoszonych produkcji – członków Kapituły Grand Off, przedstawicieli środowisk filmowych z niemal 30 krajów świata. W tym roku do konkursu nadesłano niemal 4 000 zgłoszeń ze 123 krajów.

Statuetkę, z rąk dyrektora GRAND OFF i prezesa Fundacji Cinema Art Witolda Kona odebrał dyrektor WOK „Hutnik” – Mariusz Kowalski. Nagroda ta była nie tylko potwierdzeniem realizacji idei kina niezależnego, ale też wyróżnieniem za dorobek i zróżnicowaną działalność na niwie filmowej. Otóż w kameralnej sali kinowej oprócz emisji filmów komercyjnych odbywają się też projekcje z audiodeskrypcją dla niewidomych. Ponadto kino bierze udział w różnorodnych projektach i pokazach oraz publikuje filmy dokumentalne. Jak przyznaje Mariusz KowalskiTo wszystko ma wpływ na aktywizację społeczeństwa.

Stałym punktem każdej edycji festiwalu stały się pokazy nagrodzonych filmów, a także uroczysta gala, podczas której autorom najlepszych produkcji wręczane są statuetki i wyróżnienia. Następnie nagrodzone filmy zaprezentowane będą w blisko 100 kinach w całej Polsce, w tym też w wyszkowskim kinie. Noworoczna formuła pofestiwalowego przeglądu jest właśnie opracowywana przez Małgorzatę Wyszyńską z WOK „Hutnik” i prowadzącego przegląd – Piotra Płochockiego. Nowy pokaz niezależnych produkcji filmowych prawdopodobnie przypadnie na połowę marca.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *