RN
TwitterFacebook

Wyszkowskie lodowisko – najlepszą atrakcją w ferie

Ferie zimowe w województwie mazowieckim dobiegają końca. Dzieci przez dwa tygodnie mogły korzystać z ofert, jakie przygotowały gminne placówki. Największa frekwencja była na lodowisku!

Wyszkowskie lodowisko cieszy się popularnością od samego otwarcia. Jak mówił Jan Jacek Gajewski-Ołdakowski, właściciel firmy Fil-Pol, który zarządza w województwie mazowieckim 18 lodowiskami (jedno z nich znajduje się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie) – lodowisko w Wyszkowie ma najlepszą frekwencję, jest najbardziej oblegane. Już w drugi weekend, po uruchomieniu lodowiska, pojawiło się 2000 osób. W czasie ferii dzieci i młodzież z Gminy Wyszków mogły bezpłatnie jeździć na łyżwach w godzinach od 9.00 do 14.00 – z tej oferty korzystało blisko 450 osób dziennie!
Za darmo na lodowisku można pojeździć do niedzieli.

Jednak nie tylko lodowisko cieszyło się popularnością. Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” odwiedziło ok. 1200 dzieci, w tym prawie ok. 750 osób obejrzało oferowane bajki. Duże zainteresowanie wzbudził również spektakl teatralny „Zabawki w opałach” w wykonaniu aktorów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury – na sali pojawiło się ok. 250 osób. Nowością był Car Escape, czyli mobilny pokój zagadek, który był do dyspozycji tylko dzisiaj przez cztery godziny – łamigłówki rozwiązywało 50 osób.

Oferta przygotowana przez Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji również przypadła dzieciom i młodzieży do gustu. Otóż, z darmowej godziny na basenie skorzystało ponad 670 osób, a na codzienne zajęcia z trenerami różnych dyscyplin sportowych przychodziło średnio 20 osób dziennie.

Niemałe grupy wzięły również udział w zajęciach przygotowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną. Na ferie z „Małym Księciem” łącznie przyszło ok. 110 dzieci. Dzieci wykonywały prace plastyczne, poznawały fragmenty książki, a na koniec bawiły się na balu karnawałowym.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *