RN
TwitterFacebook

Wyszkowskie rodziny wspólnie przy wigilijnym stole [FOTO]

35 rodzin w trudnej sytuacji życiowej z Wyszkowa gościli Danuta i Krzysztof Kowalewscy w restauracji Baśniowa. Świąteczne spotkania, organizowane przy współudziale Ośrodka Pomocy Społecznej, to już tradycja.

Od wielu lat na zaproszenie właścicieli restauracji Baśniowa i Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie spotykają się rodziny potrzebujące by podzielić się opłatkiem, zjeść wigilijną kolację i cieszyć się z otrzymanych prezentów. Każdy czas jest dobry na życzliwość, ale wydaje mi się, że święta są ku temu taką szczególną okazją – mówiła podczas spotkania Danuta Kowalewska, właścicielka restauracji. Życzę, żeby tej życzliwości dla was nie było tylko od święta, ale również na co dzień – dodała. Życzliwości życzyła również dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka MrózTo jest szczególny czas, szczególna okoliczność. Mam nadzieję, że te święta również będą dla państwa szczególne, radosne, że w oczekiwaniu na nadejście tak ważnej osoby w naszym życiu będziemy potrafili obdarzać się szacunkiem i życzliwością. Jak podkreśliła dyrektor OPS tradycją jest też pozostawienie po sobie pamiątki w restauracji. W tym roku w ramach podziękowań w imieniu burmistrza i pracowników OPS podarowano na ręce Danuty Kowalewskiej choinkę. Rodziny przekazały gwiazdę betlejemską.

Życzenia kontynuowała reprezentująca burmistrza Anna Gołębiewska, sekretarz gminy – Spokojnych radosnych świąt, żeby nowonarodzony Jezus dał łaskę zdrowia, radości i pomyślności w każdym codziennym działaniu – mówiła. Słowo do gości skierowali też księża z parafii w Rybienku Leśnym: ks. Zenon Mosakowski i uczestniczący po raz pierwszy w tym spotkaniu proboszcz ks. Jarosław BalikowskiCieszę się, że są tu takie dobre i życzliwe osoby, które pomogły w zorganizowaniu tego spotkania, aby ten wigilijny wieczór przybliżyć nam, bo to wieczór miłości – podkreślił proboszcz.
Po raz pierwszy też w inicjatywę włączyła się Fundacja Lepszy Los, która przygotowała paczki dla uczestników – Mam nadzieję, że będziemy mogli współpracować z organizatorami i wspierać was, aby te święta były jak najlepsze i jak najprzyjemniejsze – mówił do rodzin Wojciech Bielecki, prezes fundacji.

Przed rozdaniem wyczekiwanych paczek, których sponsorami byli Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz POMELAC, był czas na przełamanie opłatka i życzenia oraz kolację wigilijną. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania, o które zadbała Gloriosa Trinita.

Zdjęcia znajdują się TUTAJ.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *