RN
TwitterFacebook

Z czym stanę przed Bogiem? – Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Kto powinien odpowiedzieć na pytanie? Każdy: dzieci, młodzi, osoby w sile wieku i seniorzy. Dobrą sposobnością do znalezienia odpowiedzi na zdanie tytułowe był dzień 1 października obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

W życiu człowieka przychodzi pewien moment, że trzeba zostawić życie zawodowe i przejść na zasłużony odpoczynek. Wiele osób odpiera ten moment i chce go odsunąć. Jednak nikt jej nie zna i nie wiemy, co będzie. Ludzie boją się nowego. Chcą zostać na „scenie życia”, na której trwa „koncert”, a zejście z niej będzie niosło obawę, że nie będzie oklasków. Świat o nich zapomni. Nic bardziej mylnego. Odnalezienie się w nowej sytuacji, dzięki różnym programom społecznym i współpracy z różnymi instytucjami, pozwala na nowo swoje umiejętności i doświadczenie życiowe zaprezentować innym. Trzeba tylko odwagi i przełamania stereotypu, że seniorzy nie mogą żyć aktywnie.

We wspomniany dzień na zaproszenie proboszcza parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie oraz burmistrza Wyszkowa, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie, kierownik Domu Dziennego Pobytu „SENIOR” do świątyni parafialnej przybyli seniorzy z terenu miasta i gminy Wyszków na uroczystą Mszę św. Zaangażowali się w przygotowanie liturgii, której przewodniczył ks. Roman Karaś – proboszcz parafii pw. św. Wojciecha, który w homilii pytał zebranych, co mogą ofiarować Bogu, z czym przed Nim staną? Przybliżył również patronkę dnia: św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Po Mszy św. seniorzy otrzymali słodką niespodziankę.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych ustanowiony został 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Wszystkim seniorom życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, pogody ducha, radości życia i dzielenia się z innymi zdobytym doświadczeniem. Niech ono będzie przepełnione dobrem, które poprowadzi do Boga.

xrsz / Foto: Dorota Wojtkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − three =