TwitterFacebook

100% zdanych matur w I LO im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie

Znamy już wyniki tegorocznych matur. Z zambrowskich szkół na szczególne wyróżnienie zasługuje I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego, gdzie egzamin dojrzałości zdało 100% absolwentów placówki.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie mieliśmy w roku szkolnym 2016/2017 96 absolwentów. Wszyscy oni przystąpili do egzaminu maturalnego. Co ważniejsze, wszystkie osoby, które przystąpiły do matury, zdały ją. Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie należą się więc gratulacje i szczególne wyrazy uznania.

Wysoką zdawalnością może poszczycić się również Zespół Szkół nr 1 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie. Ponad 96% uczniów tamtejszego II Liceum Ogólnokształcącego zdało egzamin maturalny. Jest to średnia wyższa od średniej wojewódzkiej, która wyniosła 85,4% oraz od krajowej, która kształtowała się na poziomie 84,5%. W II LO matury nie zdało zaledwie 2 z 56 uczniów. Należy również zaznaczyć, że do egzaminu przystąpiło100% absolwentów.

W Zespole Szkół Nr 1 w Zambrowie działa też Technikum nr 1. Tu do matury przystąpiło 38 z 44 absolwentów. Zdało ją 34 uczniów. Zdawalność, która wyniosła 89,47% jest również wyższa od wojewódzkiej, która wyniosła 70%, oraz od krajowej, gdzie egzamin zdało 67,9% absolwentów.

W trzeciej zambrowskiej szkole średniej, czyli Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości, było w tym roku 68 absolwentów (27 w III LO oraz 41 Technikum nr 2). W III LO do matury przystąpiło 13 uczniów, a zdało ją 5. W Technikum nr 2 przystąpiło 16 uczniów, a zdało 7. 

Paweł Zalewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *