TwitterFacebook

18-latka przekroczyła autem prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci z zambrowskiej drogówki, w trakcie kontroli miejsc wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali wczoraj kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialnej 18-letniej kierującej zatrzymane zostało prawa jazdy. Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypomina, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków.

Aktywność obywateli (internatów) w obszarze wymiany informacji w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przyczynia się do m.in. do zatrzymywania tzw. „piratów drogowych”. Wczoraj około godziny 20 na terenie jednej z miejscowości w gminie Zambrów, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Za kierownicą osobówki siedziała18-letnia mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego. Jechała w obszarze zabudowanym z prędkością 107 km/h, przy ograniczeniu do 50 km/h. Nieodpowiedzialnej kierującej zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo ukarana została mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *