RN
TwitterFacebook

28. Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne Diecezji Łomżyńskiej przed nami

Trwają zapisy na 28. edycję diecezjalnych warsztatów liturgiczno-muzycznych. Trzydniowe spotkanie rozpocznie się 31 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży.

Wszystko zaczęło się ponad 11 lat temu, kiedy to ks. Rafał Wiliński, wtedy jeszcze kleryk łomżyńskiego seminarium, uczestniczył w Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych w Gietrzwałdzie. I to podczas takiego spotkania, w młodym alumnie zrodziło się pragnienie stworzenia warsztatów w swojej rodzimej diecezji. Pierwsze edycje warsztatów diecezji łomżyńskiej przyciągnęły znane nazwiska muzyków i kompozytorów nurtu chrześcijańskiego. Byli wśród nich m.in. Piotr Pałka, Hubert Kowalski czy Paweł Bębenek. Do tego grona z czasem dołączyła Ula Rogala z Warszawy i Ola Ptaszyńska z Grajewa.

Tematem tegorocznej edycji warsztatów będą pieśni Wielkiego Postu oraz pieśni pasyjne. Jak przyznaje ks. Rafał Wiliński, organizator warsztatów, jest to wyjątkowy czas dla wszystkich uczestników – Chcemy pracować nad swoimi umiejętnościami wokalnymi i instrumentalnymi, aby wykorzystać te wszystkie talenty dla chwały Pana Boga. To, czego nauczymy się podczas warsztatów, każdy ich uczestnik będzie mógł wykorzystać w swojej parafii, wspólnocie modlitewnej, aby dzięki pięknej muzyce pokazać też piękno Pana Boga, piękno tradycji Kościoła. Warsztaty to wyjątkowa okazja do spotkania się wielu osób z całej naszej diecezji, ale nie zabraknie też czasu na modlitwę czy adorację Najświętszego Sakramentu.

Tak było podczas poprzednich edycji warsztatów:

Czterogłosowy chór stworzony z uczestników warsztatów oraz orkiestrę poprowadzą w tym roku Ula Rogala, Ola Ptaszyńska oraz Rafał Maciejewski. Do udziału w warsztatach zaproszona jest młodzież, organiści, prowadzących zespoły i schole parafialne, klerycy oraz wszyscy, którym leży na sercu piękno muzyki liturgicznej oraz podnoszenie jej poziomu w kościołach, zarówno osoby śpiewające jak i instrumentaliści. Wymagane jest ukończenie 14 roku życia. Instrumentaliści (proszeni są o przywiezienie własnych pulpitów): skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, klarnet, obój, trąbka, fagot, waltornia, harfa.

Formularz zgłoszenia dostępny jest na http://bit.ly/zapsy-WLM
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Facebook Warsztaty Liturgiczno – Muzyczne diecezji łomżyńskiej. (Nr kontaktowy: 668219409 – ks. Rafał Wiliński).
Warsztaty rozpoczną się w piątek (31 stycznia) od godz. 9.00. Przewidziane zakończenie – 2 lutego (niedziela) do godz. 18.00.
Koszt uczestnictwa: 80 zł (nocleg + wyżywienie). Dla instrumentalistów: 60 zł.
Koszt uczestnictwa bez noclegu i wyżywienia: 30 zł.
Należy zabrać ze sobą śpiwór oraz galowe ubranie.
Koszt warsztatów, noclegów i wyżywienia należy pokryć w dzień przyjazdu w chwili zgłoszenia się w recepcji.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *