TwitterFacebook

Pijany kierowca uciekał przed policją. Został zatrzymany

Zambrowscy policjanci zatrzymali 38 latka, który uciekał samochodem mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, w minioną środę, pełnili służbę na krajowej „ósemce”. Mundurowi, w trakcie patrolu miejscowości Mężenin, zauważyli samochód osobowy, którego kierowca wyprzedzał na skrzyżowaniu inne pojazdy.

Policjanci natychmiast postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Kierujący, pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał sie i uciekał. Mundurowi ruszyli za nim. Po krótkim pościgu ulicami miejscowości Rutki policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena.

Okazało się, że 38-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, w trakcie rozmowy z mężczyzną mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. 38-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

KWP Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *