RN
TwitterFacebook

800 tys. zł na zakup sprzętu dla OSP w powiatach zambrowskim i wysokomazowieckim

Z udziałem podlaskich druhów i samorządowców w piątek, 18 maja w siedzibie OSP w Osipach Kolonie (gm. Wysokie Mazowieckie) Członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego: marszałek Jerzy Leszczyński i Stefan Krajewski podpisali 13 umów z gminami z powiatu wysokomazowieckiego i powiatu zambrowskiego.

Te rekordowe wsparcie zostało przyznane przez samorząd województwa podlaskiego już po raz dziesiąty i jest przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa i zakup lub doposażenie w niezbędny sprzęt ratowniczo – gaśniczy.

Spotykamy się dzisiaj w Osipach Kolonie, gdzie swoją siedzibę ma OSP, by uroczyście podpisać umowy na dofinansowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych w Podlaskiem – mówi Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego. – Przy tej okazji chciałem podziękować wszystkim obecnym za dobrze przygotowane wnioski, za waszą pracę na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem z budżetu województwa wygospodarowaliśmy rekordową kwotę 800 tys. zł na wsparcie działalności OSP, która przyda się zarówno na zakup sprzętu specjalistycznego, odzieży. W naszym województwie OSP działają prężnie i każde środki, czy to samorządowe czy rządowe są potrzebne.

W ramach dotacji strażacy mogą znaczaco poprawić jakość swojego sprzętu, np. kupić specjalistyczną odzież ochronnej: ubrania ochronne, buty, rękawice strażackie, hełmy itp., ale też kupić drobny sprzęt ratowniczo – gaśniczego, służący do zapewnienia gotowości bojowej jednostek ochrony przeciwpożarowej (defibrylatory, motopompy, pilarki ratownicze, wentylatory oddymiające itp.).

To dla nas ważne, że podpisaliśmy dzisiaj te umowy, bo wiem, że każde pieniądze cieszą. Wasze potrzeby z pewnością są większe, ale dzielimy się tym co mamy, a w końcu budżet województwa nie jest z gumy – podkreślał w swoim przemówieniu Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego. – Mam nadzieję, że te inwestycje przyczynią się do jeszcze lepszego funkcjonowania straży pożarnych w naszym województwie.

Przypomnijmy, że kwota przeznaczana na potrzeby OSP jest systematycznie zwiększana. W budżecie województwa na 2016 rok zabezpieczono na ten cel 200 tys. zł. Wsparcie otrzymały wówczas 62 jednostki samorządowe. W ubiegłorocznym budżecie województwa (2017 r.), na taką pomoc zabezpieczono dwukrotność kwoty poprzedniej – 400 tys. zł. – wtedy dotację otrzymało 101 samorządów – wszyscy wnioskujący.

W piątek, 18 maja podpisano 13 umów z gminami z powiatu wysokomazowieckiego i powiatu zambrowskiego:
– Ciechanowiec
– Czyżew
– Klukowo
– Kobylin-Borzymy
– Kulesze Kościelne
– Nowe Piekuty
– Szepietowo
– Wysokie Mazowieckie
– Miasto Wysokie Mazowieckie
– Kołaki Kościelne
– Rutki
– Szumowo
– Zambrów

Źródło: wrotapodlasia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 20 =