TwitterFacebook

Akcja „Bezpieczny przejazd”

Policjanci zambrowskiej drogówki prowadzą działania „Bezpieczny przejazd”, w trakcie których zwracają uwagę na zachowania uczestników ruchu w rejonie przejazdów kolejowych.

Na terenie całego województwa podlaskiego policjanci ruchu drogowego wspierani przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz pracowników Polskich Kolei Państwowych prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd”. Mundurowi zwracają uwagę na zachowania uczestników ruchu w rejonach przejazdów kolejowych. Wszystko to na rzecz kształtowania i utrwalania bezpiecznych zachowań na przejazdach kolejowych, a w konsekwencji zmniejszenie liczby wypadków drogowych, związanych z niezachowaniem należytej ostrożności.

Podczas poniedziałkowej akcji na terenie powiatu zambrowskiego nie stwierdzono naruszeń przepisów prawa, a kierujący pojazdami wykazywali się dużą ostrożnością oraz przezornością na wszystkich kontrolowanych przejazdach kolejowym. Nie znaczy to jednak, że zawsze kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie w ramach tej profilaktycznej inicjatywy edukowali kierowców i pieszych, przekazując im jednocześnie ulotki o zagrożeniach wynikających z niezachowania należytej ostrożności w okolicy torowisk. Mundurowi rozdawali również elementy odblaskowe, tak istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

KPP Zambrów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *