TwitterFacebook

Charytatywny bal zambrowskich samorządowców [FOTO]

Ponad 25 tys. zł  udało się zebrać na rehabilitację i leczenie 12-letniej Moniki Sawickiej podczas IV Balu Samorządowego, zorganizowanego przez Urząd Gminy w Zambrowie. Bal był także okazją do wspólnej zabawy na zakończenie karnawału.

Chcemy pokazać, że nikt nie powinien być sam ze swoimi problemami, trudnościami, które go spotykają w życiu. Monika mieszka na terenie naszej gminy i gdy tylko dowiedzieliśmy się o jej chorobie, postanowiliśmy w jakiś konkretny sposób pomóc jej i jej rodzinie. Doskonałą okazją do tego jest właśnie ten bal i wszystkie środki wpłacane jako wejściówki i zebrane podczas licytacji fantów przekażemy chorej dziewczynce. Każdy z nas może w ten sposób pokazać, że nie jest obojętny na ludzkie cierpienie i po raz kolejny przekonujemy się, że dzięki wspólnemu działaniu można dokonywać rzeczy wielkich – przyznaje Jarosław Kos, wójt gminy Zambrów.

U Moniki Sawickiej stwierdzono guza śródmózgowego. Jest to guz nieoperacyjny, gdyż każda ingerencja chirurgiczna grozi natychmiastową śmiercią. Monika wymaga leczenia zachowawczego, musi być pod stałą obserwacją lekarzy onkologów i neurochirurgów. Jak mówią rodzice dziewczynki, niezbędna jest ciągła rehabilitacja intelektualna. – Nasza córka musi ćwiczyć cały czas pamięć i koncentrację. Monika miała 7 lat, kiedy dopiero nauczyła się kolorów, nauczyła się jak się nazywa, gdzie mieszka. To dla niej jest wszystko trudne, u niej wszystko musi być wypracowane. Potrzebna jest ciągła praca nad pamięcią i koncentracją. To, co dla nas wydaje się proste i naturalne, nasza córka musi się tego uczyć długi czas. Córka czyta bardzo dobrze, ale nie rozumie tego, co czyta. My musimy jej to wszystko dokładnie tłumaczyć – mówiła podczas inauguracji balu Edyta Sawicka, mama chorej Moniki.

W trakcie balu licytowane były różne przedmioty, m.in.: flaga Polski z listem od premiera, książka wydana z okazji 100-lecia Polski z autografem i dedykacją premiera, obrazy, prace artystów plastyków, rzeźbiarzy, koszulka z autografem Zenka Martyniuka, płyty z autografami Pawła Domagały, Pawła Jasionowskiego, Dody i innych wykonawców. Było także mnóstwo przedmiotów od społeczności Szkoły Podstawowej w Starym Zakrzewie.

Dzięki ofiarności obecnych na Sali gości udało się zebrać 25 tys. 260 zł i 100 USD. Pieniądze te zostaną przeznaczone na dalsze leczenie i rehabilitację chorej mieszkanki gminy Zambrów.

Monikę Sawicką można także wesprzeć podczas trwającej kampanii podatkowej. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Studenckiej „Młodzi Młodym” z siedzibą w Częstochowie. Chcąc przekazać 1% swojego podatku na rzecz Moniki, wystarczy w oświadczeniu o uzyskanych dochodach za rok 2018 składanym w urzędzie skarbowym, w rubryce przeznaczonej do wskazania organizacji pożytku publicznego, wpisać KRS 0000270261, z dopiskiem cel szczegółowy: Monika Sawicka 9271.

Osoby, które chciałyby wspomóc Monikę dodatkową dobrowolną wpłatą, mogą dokonać darowizny przelewając pieniądze na konto Fundacji:

FUNDACJA STUDENCKA MŁODZI MŁODYM

KRS 0000270261

nr konta: 55 1680 1017 0000 3000 1640

z dopiskiem: Monika Sawicka 9271

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *