RN
TwitterFacebook

Czerwony Bór: Funkcjonariusze szkolą psy i wymieniają się doświadczeniami

W dniach 27 – 29 sierpnia 2019 r. na terenie Zakładu Karnego w Czerwonym Borze odbywają się „Międzynarodowe Warsztaty Wymiany Doświadczeń i Metod Szkolenia Psów Specjalnych Kynologii Służbowej”. Jest to okazja do przyjrzenia się, jak pracują funkcjonariusze w innych krajach.

W przedsięwzięciu biorą udział funkcjonariusze Służby Więziennej, Policji, Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Polski, Niemiec, Litwy, Ukrainy, Słowacji, Czech oraz Węgier.

To bardzo fajna sprawa, że możemy porównać naszą pracę z kolegami z zagranicy, a także pośród innych służb mundurowychmówi Bartosz Sawka z Aresztu Śledczego w Suwałkach, któremu w szkoleniu towarzyszy owczarek niemiecki Zawisza. – Z psem pracuję od dwóch lat. Praca układa się nam bardzo dobrze, byliśmy razem na kilku zawodach – dodaje funkcjonariusz.

Psy szkolone są w kierunku wykrywania substancji odurzających oraz poszukiwania ludzi.

Bez funkcjonariuszy z psami specjalnymi nie bylibyśmy w stanie prowadzić odpowiedniego rozpoznania. W Czerwonym Borze mamy dwóch przewodników, jeden jest przewodnikiem psa specjalnego, a drugi jest przewodnikiem psa patrolowo-interwencyjnego mówi Adam Samsel, zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku. 

W środę (28.08.) przewodnicy z psami ćwiczyli na terenie Zakładu Karnego w Czerwonym Borze oraz na terenie gminy Szumowo. Natomiast w czwartek (29.08.) zajęcia przeniosą się na teren poligonu GROM, gdzie ćwiczone będą między innymi tory przeszkód.

Organizatorami przedsięwzięcia są Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Białymstoku, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku i Dyrektor Izby Celno – Skarbowej w Białymstoku.

pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × four =