RN
TwitterFacebook

Czerwony Bór. Zwłoki dziecka na wysypisku śmieci. Policja prosi o pomoc w dochodzeniu

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wyjaśniają okoliczności zabójstwa noworodka, którego zwłoki odnaleziono w sortowni odpadów w Czerwonym Borze. Poszukiwane są osoby, które mają wiedzę na temat tej zbrodni.

Wszystkie osoby mające wiedzę na temat tej zbrodni proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – 85 670 31 20, 85 670 21 92 lub numerem alarmowym 112. Każda przekazana policjantom informacja nawet anonimowa, zostanie dokładnie sprawdzona.

Zwłoki dziecka zostały odnalezione przez jednego z pracowników na terenie sortowni odpadów w Czerwonym Borze w miniony piątek, 8 maja. Prokuratura Okręgowa w Łomży ujawniła, że znalezione ciało jest płci męskiej. 11 maja przeprowadzono oględziny zwłok. Ustalono, że przyczyną zgonu noworodka był uraz wielomiejscowy. Prokuratorskie śledztwo jest wszczęte w sprawie zabójstwa, tj. o przestępstwo z art. 148§ 1 kk.: Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak informuje policja, pogrzeb chłopca odbędzie się 18 maja o 13.30 na cmentarzu komunalnym w Zambrowie. 

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + 5 =