TwitterFacebook

Delegacja Powiatu Zambrowskiego z wizytą na Ukrainie [FOTO]

W dniach 29-30 lipca delegacja samorządu Powiatu Zambrowskiego gościła z wizytą na Ukrainie. Odwiedziła położone w obwodzie lwowskim zaprzyjaźnione miasto Radziechów, gdzie w tych dniach odbywał się „Rado Festiwal”.

Samorząd Powiatu Zambrowskiego reprezentowali wicestarosta zambrowski Stanisław Rykaczewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Sławomir Baran oraz pracownicy starostwa powiatowego w Zambrowie Paweł Zalewski i Stanisław Rzodkiewicz.  

Przypomnijmy, że obydwa samorządy nawiązały wcześniej współpracę w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020. W listopadzie ubiegłego roku delegacja z Radziechowa gościła w Zambrowie. Efektem tej wizyty było podpisanie dwóch umów na realizację wspólnych projektów. Do drugiego etapu przeszedł wniosek Szpitala Powiatowego w Zambrowie oraz Szpitala w Radziechowie,  dotyczący zakupu sprzętu diagnostycznego, chirurgicznego, do endoskopii, intensywnej terapii oraz rehabilitacji.

Teraz na zaproszenie władz Powiatu Radziechowskiego delegacja Powiatu Zambrowskiego udała się z rewizytą. W jej trakcie gości z Polski oprowadzono po mieście oraz zaprezentowano jeden z największych zakładów pracy w okolicy, czyli mleczarnie. Głównym punktem wizyty był odbywający się w mieście „Rado Festiwal”. Była to okazja do poznania kultury ukraińskiej oraz skosztowania lokalnych wyrobów.

Oprócz tego przedstawiciele Powiatu Zambrowskiego podjęli rozmowy z władzami Powiatu Radziechowskiego na temat ewentualnej stałej i szerszej współpracy obu samorządów.

Warto również dodać, że ukraińskie miasto Radziechów współpracuje już z innymi samorządami. W „Rado Festiwal”, oprócz Powiatu Zambrowskiego, udział wzięły delegacje Powiatu Nyskiego, Powiatu Stalowa Wola oraz delegacja z Białorusi. 

Starostwo Powiatowe w Zambrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *