RN
TwitterFacebook

Dziś uhonorowanie miast statuetkami “Anioł Życia”. Trwają ostatnie próby przed koncertem [FOTO]

Nagłośnienie i oświetlenie już są, teraz czas na rozgrzewkę artystów. W Zambrowie trwają przygotowania do dzisiejszego (28.10) koncertu Pro-life. W Kościele Katolickim chcemy zaprezentować prawdę ewangeliczną w dobrej jakości, czyli oprócz tekstów i muzyki, będzie też gra świateł – dobrana w taki sposób, jak mówi oratorium, wg czterech pór roku. Jest to trochę zaczerpnięte oczywiście z czterech pór Vivaldiego, ale my nie zaczynamy od Wiosny. Zaczynamy wyjątkowo od Zimy i w Zimie zawarte są piosenki mówiące o początku życia. Tak będziemy się rozwijać i tak kolory będą podczas tego koncertu rozświetlać tę świątynię. Zależy nam jednak na tym, żeby skupić słuchaczy na tekście, bo on jest oczywiście najważniejszy – mówi ks. Zbigniew Gełdon – wicedyrektor Radia Głos, opiekun zespołu Na cały Głos z Pelplina.

Dzisiejszy koncert będzie okazją do podziękowania zarządcom miast diecezji łomżyńskiej za to, że poprzez swoje działania przyczyniają się do zabezpieczenia godności dzieci zmarłych przed narodzeniem. W 8 miejscach diecezji zostały także wybudowane specjalne Groby Dziecka Utraconego. Włodarze miast otrzymają dziś za te działania okolicznościowe statuetki “Anioła Życia”. Po wręczeniu wyróżnień odbędzie się koncert “Oratorium 4 Pory Życia Pro-life”.

Widowisko przygotowywało pięćdziesiąt osób. To przede wszystkim praca dwóch zespołów. Zespołu radiowego Na cały Głos z Pelplina i zespołu Nieboskłonni z Tczewa – 40 osób w chórze, do tego oczywiście cała sekcja instrumentalna – mówi ks. Zbigniew Gełdon. Koncert był już prezentowany w Pelplinie, Toruniu, Wrocławiu, Warszawie, przyszła także kolej na województwo podlaskie. Cieszymy się bardzo, że też dzięki Radiu Nadzieja możemy dotrzeć do osób na Podlasiu, a każdy kto przyjdzie na ten koncert będzie mógł się odnaleźć, bo tak on został napisany. Te teksty są tak dobrane i  tak skomponowana jest muzyka, żeby każdy mógł odnaleźć też cząstkę siebie w różnych etapach swojego życia – dodaje ks. Gełdon.

Oratorium zawiera 13 autorskich utworów mówiących o życiu człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Aby atrakcyjnie ukazać piosenki wpisano je w cztery pory roku. Tworząc kompozycję starano się ukazać istotne chwile z życia każdego człowieka. Tytuły powstałych części koncertu to: Zima (Poczęcie, Ocalenie, Narodziny); Wiosna (Kobieta, Mężczyzna, Przyjaźń); Lato (Zakochanie, Rodzina, Modlitwa małżonków); Jesień (Starość, Cierpienie, Śmierć ) i finałowe Zmartwychwstanie. 

Koncert “4 Pory Życia” odbędzie się dziś (28.10) o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

pz/fot.xrs

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × five =