RN
TwitterFacebook

GD: Bogusław Dębski – Szpital może dobrze funkcjonować

Szpital Powiatowy Sp z o.o. w Zambrowie z roku na rok zmienia się nie do poznania. Chodzi oczywiście o to, co dzieje się w środku. A dzieje się, a właściwie już się stało, bardzo dużo. Na przestrzeni kilku ostatnich lat placówka doczekała się realizacji szeregu inwestycji. Najważniejsze to: blok operacyjny, izba przyjęć, oddział intensywnej opieki medycznej, modernizacja oddziału chirurgicznego, zakup rezonansu magnetycznego, wybudowanie lądowiska na potrzeby Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, przebudowanie oddziałów ginekologiczno-położniczego i pediatrycznego.

To, że szpital przeszedł swoistą metamorfozę widać już na pierwszy rzut oka, gdy tylko przekroczy się jego próg. Wdać to też na poszczególnych oddziałach, w tym na oddziale ginekologiczno-położniczym.

– Jest trakt porodowy taki, jaki powinien być zrobiony, są dwie sale porodowe jednołóżkowe z węzłami sanitarnymi, sala do cięć – wylicza prezes Bogusław Dębski.

Wszystkie pomieszczenie wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt i instalacje medyczne, których wcześniej nie było, np. instalacja gazów medycznych. Ponadto wszystkie sale posiadają węzły sanitarne, są też bardzo dobrze wyposażone miejsca do pielęgnacji noworodków.

– Ważne są też łóżka (…) łóżka są wszystkie elektryczne, (produkcji) jednej z czołowych firm amerykańskich. Tak samo łóżka porodowe, czy też wyposażenie bloku – dodaje Bogusław Dębski.

Opisując szpital w Zambrowie nie sposób pominąć bardzo dobrze rozbudowanej diagnostyki.

Należałoby zacząć od wyposażonego laboratorium, następnie tomografu i rezonansu magnetycznego. Oba urządzenia wysokiej klasy.

Jedną z ostatnich inwestycji jest wybudowane całodobowe, co warto podkreślić, lądowisko na potrzeby Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które już niejednokrotnie okazało się bardzo potrzebne.

Z prezesem Szpitala Powiatowego Sp z o.o. w Zambrowie rozmawia Magda Bochenek:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + 2 =