RN
TwitterFacebook

GD: Insp. Artur Żebrowski – Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Od ponad dwóch tygodni nowym komendantem Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie jest insp. Artur Żebrowski. Podlega mu 87 funkcjonariuszy, wspieranych pracownikami cywilnymi, ale nowy komendant przyznaje, że już podjął działania, mające skutkować wzrostem liczby etatów, co przełoży się na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Chodzi o etaty pracowników mundurowych, głównie pracujących w terenie.

Przez ostatnie lata w budynku Policji w Zambrowie prowadzono remont. To przede wszystkim z myślą o poprawie warunków obsługi interesantów ale także warunków pracy samych policjantów. Komendę doposażono też w radiowozy i niezbędny sprzęt komputerowy.

– Bardzo poprawił się stan infrastruktury informatycznej, wyposażenie w sprzęt informatyczny, który usprawnia nam pracę, przyspiesza, pozwala na załatwienie wielu spraw w znacznie krótszym czasie – mówi komendant insp. Artur Żebrowski.

Niezależnie od wyposażenia, które już trafiło do policjantów w Zambrowie, komendant Żebrowski zapowiada rozpoczęcie rozmów z samorządowcami w sprawie wspólnych zakupów kolejnych środków transportowych.

– Planuję podjęcie kroków na kanwie współpracy z samorządami, na wspólne zakupy. Będziemy próbować podjąć takie rozmowy aby samorząd, który również odpowiada za bezpieczeństwo na swoim terenie, mógł nas wesprzeć i dokonać wspólnych zakupów środków transportowych. To jeszcze jest pieśń przyszłości. Te rozmowy będą podejmowane w miesiącu marcu – zdradza komendant insp. Żebrowski.

Po analizie danych z ubiegłego roku, pod kątem ilości zgłoszeń, możemy śmiało stwierdzić, że powiat zambrowski nie odstaje szczególnie od powiatów sąsiednich, a przestępstwa najczęściej popełniane to: kradzieże, kradzieże rozbójnicze, pobicia czy zniszczenie mienia. Jednocześnie wykrywalność tych przestępstw kształtowała się na poziomie 76%.

Z komendantem Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie insp. Arturem Żebrowskim rozmawia Marcin Szczepański:

 

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *