RN
TwitterFacebook

GD: Marek Adam Komorowski – Rozwój komunikacji drogowej i kolejowej to priorytet

Marek Adam Komorowski z Zambrowa kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na senatora z okręgu wyborczego nr 59. Marek Komorowski otrzymał propozycję kandydowania po tym, jak zmarł Kornel Morawiecki, który był wcześniej kandydatem do Senatu z tego okręgu.

Marek Komorowski jest radcą prawnym, ma 59 lat, jest żonaty, ma dwoje dorosłych dzieci. Jest samorządowcem z 29-letnim stażem. Najpierw jako radny Zambrowa, następnie powiatu zambrowskiego. W latach 1998-2002 był starostą zambrowskim, a od 2006 roku zasiada w sejmiku województwa podlaskiego. W obecnej kadencji jest jego wiceprzewodniczącym.

Startując w wyborach do Senatu jako główny punkt programu wyborczego akcentuje konieczność dalszego rozwoju komunikacyjnego regionu. Rozwoju zarówno drogowego, jak i kolejowego, stawiając jednocześnie Łomżę jako punkt centralny na mapie regionu.

– Łomża to jest ośrodek, który powinien oddziaływać bardziej prężnie na obszar, w którym się znajduje, ja bym powiedział, że na obszar byłego województwa łomżyńskiego. Łomża nie jest wykluczona komunikacyjnie, natomiast komunikacyjnie na pewno jeszcze nie jest tak by była w pełni zadowolona. Jest budowana trasa Via Baltica, trzeba kontynuować to zadanie, będą obwodnice Łomży ułatwiające ruch tranzytowy (…) ale kluczową dla Łomży jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego – mówił dzisiejszy gość dnia Radia Nadzieja Marek Komorowski.

W zapowiedziach rządowych, i to trzeba będzie dopilnować i trzeba będzie dopilnować żeby to było realizowane na początku, jest połączenie drogą kolejową Łomży poprzez wybudowanie nowej trasy do Ostrołęki i z Ostrołęki już dalej istniejącymi trasami do Warszawy – dodaje Marek Komorowski.

W rozmowie z Magdą Bochenek Marek Komorowski odniósł się także między innymi do rozbudowy zaplecza wojskowego w Łomży, a także do potencjalnych możliwości zainteresowania inwestorów zewnętrznych by ci zdecydowali się na rozpoczęcie działalności gospodarczej na naszym terenie.

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *