RN
TwitterFacebook

GD: Marek Komorowski – Obwodnica potrzebna a spotkanie było przyjazne

Tak zwana południowa obwodnica Zambrowa znalazła się na liście w programie rządowym, który zakłada wybudowanie w ciągu dziesięciu lat stu obwodnic na trenie kraju. W województwie podlaskim takich obwodnic ma być pięć, w tym właśnie obwodnica Zambrowa.

Decyzja rodzi w wielu kręgach pytanie – po co miastu druga obwodnica? Pierwsza to ta, będąca częścią drogi ekspresowej S8, łączącej Białystok z Warszawą. O słuszności decyzji dotyczącej budowy kolejnej obwodnicy przekonuje senator Marek Komorowski.

– Ruch ciężki z Zambrowa całkowicie nie został wyprowadzony – przekonuje senator Marek Komorowski i daje przykłady dróg krajowych, biegnących od strony Wysokiego Mazowieckiego i od strony Czyżewa.

Z wyliczeń wynika, że ta obwodnica ma mieć długość siedmiu kilometrów i kosztować szacunkowo na dzień dzisiejszy około 250 milionów złotych. Zakładany okres budowy to siedem lat.

Planowana południowa obwodnica Zambrowa to także duże udogodnienia dla mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego, którzy jadąc do Warszawy najczęściej wybierają trasę przez Zambrów. Tym szlakiem jeździ też bardzo duża ilość pojazdów ciężarowych, rozwożących produkty z Mlekovity.

W rozmowie z Pawłem Zyskowskim senator Marek Komorowski odniósł się między innymi do publikacji w jednym z łomżyńskich portali internetowych. W artykule „Nerwowe spotkanie łomżyńskiego PiS-u?” autor pisze – W łomżyńskim PiS najwyraźniej jest coraz bardziej nerwowo. A nerwowa atmosfera miała nastać na spotkaniu zaraz po uroczystym otwarciu biura senatorskiego Marka Komorowskiego. Senator dementuje te doniesienia.

– Pierwszy raz uczestniczyłem w takim spotkaniu łomżyńskim (…) ta atmosfera była taka i uczestnicy, tak to odebrałem po spotkaniu, że była przyjazna bym powiedział – mówi Marek Komorowski.

Z senatorem Markiem Komorowskim z Prawa i Sprawiedliwości rozmawia Paweł Zyskowski:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *