RN
TwitterFacebook

Gmina Rutki. Trasa Nowe Zalesie – Mężenin jest szybsza i bezpieczniejsza

W piątek (03.07) odbyło się uroczyste otwarcie drogi Nowe Zalesie – Mężenin. Inwestycja została dofinansowana w ramach Funduszu Dróg Inwestycyjnych kwotą ponad 2,2 mln zł.

– Mam nadzieję, że to dopiero początek przełomowych inwestycji  drogowych w Gminie Rutki i całym powiecie zambrowskim – podkreślił wiceminister Rafał Weber. – Fundusz Dróg Samorządowych jest rozpisany na 10 lat. W ciągu tych lat, 36 mld zł zostanie zainwestowanych w poprawę jakości życia wszystkich mieszkańców kraju

Niezwykle istotną rolę lokalnych inwestycji podkreślił również marszałek Artur Kosicki.

– W ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, jako zarząd województwa, przez półtora roku pozyskaliśmy 300 mln zł na inwestycji – powiedział.

Zmodernizowana została droga o długości 2,07 km, a inwestycja objęła m.in. przebudowę konstrukcji nawierzchni, wykonanie warstwy mrozoochronnej, wykonanie nawierzchni jezdni, zjazdów i poboczy oraz prace wykończeniowe i porządkowe.

Mieszkańcy Gminy Rutki są bardzo wdzięczni za ten fundusz i te inwestycje. 10 lat temu zostaliśmy wykluczeni  z rozbudowy infrastruktury. To właśnie odróżnia mądre decyzje od złego zarządzania – mówił Dariusz Modzelewski, Wójt Gminy Rutki.

Droga Nowe Zalesie – Mężenin to jedna z dwóch dofinansowanych z Funduszu Dróg Inwestycyjnych projektów w Gminie Rutki.  Przebudowana zostanie również ul. Przemysłowa w miejscowości Rutki-Kossaki.

Po uroczystym otwarciu drogi, zaproszeni goście otrzymali kosze z lokalnymi produktami i pamiątkami. 

Tekst: Bartłomiej Modzelewski/Fot.: Mateusz Duchnowski/Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine − one =