RN
TwitterFacebook

Gmina Szumowo: OSP w Srebrnej otrzymała samochód ratowniczo-gaśniczy[FOTO]

To było ich marzenie. Teraz bezpiecznie i skutecznie będą mogli nieść pomoc podczas pożarów i wypadków drogowych. Ochotnicza Straż Pożarna w Srebrnej otrzymała średni pojazd ratowniczo-gaśniczy z pełnym wyposażeniem. Samochód używany, w bardzo dobrym stanie, został przekazany do jednostki z Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

Uroczystość przekazania odbyła się przed remizą OSP w Srebrnej w obecności Jarosława Zielińskiego, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji oraz gen. bryg. Leszka Suskiego, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i szefa Obrony Cywilnej Kraju, a także st. bryg. Andrzeja Sobolewskiego, zastępcę Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Ponad trzydziestoletni samochód marki Jelcz będący dotychczas na wyposażeniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Srebrnej zostanie zamieniony na pojazd z 2003 roku marki Star, oznaczony symbolem GBA 2/16/1.8, będący na wyposażeniu Komendy Powiatowej PSP w Zambrowie. O pozyskanie nowego pojazdu zabiegali strażacy ochotnicy już od dwóch lat. W pozyskaniu nowego samochodu pomógł wiceminister Jarosław Zieliński.

Kupujemy nowe samochody i to bardzo dużo. W tym roku aż 480 w skali kraju, to jest rekord. Do województwa podlaskiego trafi 31, to również rekord. Rok temu kupiliśmy 380 w skali kraju (…) Wycofywany z PSP sprawny, dobry jeszcze, bardzo funkcjonalny i nie tan sprzęt przekazujemy również dla jednostek OSP, bo one tego potrzebują – powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA i dodał, że samochód był niezbędny dla dalszego funkcjonowania jednostki OSP w Srebrnej. – Kiedy byłem tutaj dwa lata temu po raz pierwszy, w tym miejscu, podczas zawodów ratowniczo-gaśniczych, wszyscy mówili, że samochód jest tu pierwszą potrzebą. Wtedy zastanawialiśmy się, czy szukać możliwości zakupu nowego, czy znaleźć samochód używany, który mógłby tej może niedużej, ale bardzo ważnej jednostce być bardzo potrzebny. Zdecydowaliśmy się na taki krok, żeby przekazać samochód używany, ale sprawny, jak widać on się niczym specjalnym nie różni od nowego. W gminie Szumowo będzie po prostu bezpieczniej, mieszkańcy będą mogli czuć się bardziej bezpiecznie wiedząc, że w razie zagrożenia strażacy będą mogli przyjechać z tym sprawnym, dobrym, funkcjonalnym sprzętem – dodał Zieliński.

Ta dzisiejsza uroczystość to bardzo ważne wydarzenie w historii jednostki OSP w Srebrnej. Druhowie ochotnicy czekali na to wydarzenie od dawna. To jest też w jakiś sposób dostrzeżenie ich wieloletniego, codziennego wysiłku wkładanego w zapewnienie bezpieczeństwa i niesienia pomocy mieszkańcom tego powiatu i gminy. Mam nadzieję, że ten samochód będzie służył im przez długie lata – mówił podczas przekazania pojazdu gen. bryg. Leszek Suski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Po wręczeniu kluczyków i dokumentów wozu, nowo przekazany samochód poświęcił ks. Sławomir Grodecki, proboszcz parafii pw. NMP Częstochowskiej w Szumowie.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *