RN
TwitterFacebook

Gmina Zambrów: Ochotnicy dostali pieniądze na zakup sprzętu

20 tysięcy złotych na zakup sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy w gminie Zambrów. Będzie to 6 kompletów odzieży piaskowej, chroniącej strażaków podczas akcji oraz 6 kompletów dysków świetlnych, tzw. flar, w kolorze pomarańczowym.

Zakup był możliwy dzięki współpracy z ministerstwem sprawiedliwości – mówi Jarosław Kos, wójt gminy Zambrów:

Została podpisana umowa z Ministerstwem Sprawiedliwości, a konkretnie z Funduszem Sprawiedliwości. Z tego funduszu są dotowane różnego rodzaju zakupy dla staży. Udało się nam pozyskać to dofinansowanie na zakup ubrać specjalnych. Te ubrania już w zasadzie zostały zakupione.

Dzięki temu jednostka będzie mogła efektywniej nieść pomoc w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, przyznaje Bogdan Pac, prezes Zarządu Gminnego Związku OSP w Zambrowie:

Jest to spory zastrzyk dla tek jednostki. W tej chwili, jak już jednostka weszła w struktury centralnego systemu ratowniczo-gaśniczego, stała się bardziej mobilna no i zwiększyła się liczba udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. 

Dodatkowo wszystkie 11 jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy otrzymały z tego samego funduszu po 5 tysięcy złotych na zakup najbardziej potrzebnego sprzętu.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *