RN
TwitterFacebook

Gmina Zambrów: Ruszyła budowa przedszkola gminnego

W maju wójt Gminy Zambrów podpisał umowę z wykonawcą, który zrealizuje budowę Przedszkola Gminnego. Wartość inwestycji opiewa na ponad 6,1 mln złotych.

Budowa przewiduje powstanie 2-kondygnacyjnego budynku Przedszkola Gminnego w Zambrowie z użytkowym poddaszem. Zgodnie z projektem na parterze znajdzie się jeden odział żłobkowy, kuchnia z zapleczem i jadalnią, szatnia oraz cześć biurowa z gabinetem dyrektora.

Na piętrze przewidziano natomiast utworzenie czterech oddziałów przedszkolnych. W pomieszczeniach przedszkolnych będą prowadzone oddziały w zakresie opieki nad dziećmi w wieku 3-6 lat. W każdej z 4 zaprojektowanych sal może przebywać grupa dzieci do 25 osób (za wyjątkiem grupy żłobkowej) oraz opiekun i personel pomocniczy. Każda z sal ma mieć bezpośredni dostęp do węzła sanitarnego oraz indywidualny magazynek na leżaki i pomoce dydaktyczne.

W części żłobka będzie prowadzony jeden oddział w zakresie opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. W projekcie przewidziano też salę dydaktyczną połączoną bezpośrednio z indywidualną salą sypialni oraz węzłem sanitarnym. W sali może przebywać grupa dzieci do 25 osób oraz opiekun i personel pomocniczy.

Poddasze to będzie jedna przestrzeń z przeznaczeniem na zajęcia dydaktyczne przedszkolaków.

Ogólna powierzchnia zabudowy wynosi 600,00 m2, a powierzchnia użytkowa – 1 290,57 m2. Za budynkiem biurowym przewidziano utwardzenie terenu z miejscami parkingowymi oraz miejsce gromadzenia odpadów stałych. Wygrodzono dodatkowo część ogrodową Przedszkola wraz z placem zabaw. Dodatkowa cała działka zostanie ogrodzona.

Na budowę Przedszkola Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Brama na Podlasie, na kwotę 4.291.941,23 zł. Planowane dofinansowanie ma wynieść 803.880,59 zł. Gmina zamierza również pozyskać dofinansowanie na utrzymanie grupy żłobkowej, jak i całego Przedszkola z RPOWP oraz Programu Rządowego Maluch+.

UG Zambrów/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *