RN
TwitterFacebook

Gmina Zambrów: Są pieniądze na Dzienny Dom Pobytu dla seniorów w Cieciorkach

Ocieplony budynek z podłogowym ogrzewaniem, wyremontowane pomieszczenia z nowymi meblami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych – tak będzie wyglądał dom dziennego pobytu dla seniorów w byłej świetlicy wiejskiej w Cieciorkach.

Remont budynku potrwa jeszcze do końca marca. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 150 tysięcy złotych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zostanie on doposażony w odpowiedni sprzęt i meble, z których skorzystają seniorzy. – Chcemy wykorzystać ten budynek jako miejsce dziennego pobytu dla osób w podeszłym wieku, których na terenie naszej gminy jest coraz więcej. Do tej pory nie mieli oni takiej szansy. Planujemy przyjąć 13 podopiecznych: kobiety w wieku 60 lat i więcej oraz mężczyzn od 65. roku życia, w tym 5 niepełnosprawnych. W ośrodku będzie zatrudniony na stałe animator, odpowiadający za organizację zajęć i funkcjonowanie ośrodka oraz rehabilitant, który będzie prowadził zajęcia ruchowe – mówi Jarosław Kos, wójt gminy Zambrów.

Po wykonaniu prac remontowych, pomieszczenia zostaną wyposażone zgodnie z wytycznymi programu „Senior+”. Pomieszczenie ogólnodostępne, tzw. pokój dzienny, zostanie wyposażony w stoły i krzesła, biblioteczkę, sprzęt RTV, kanapę i fotele, fotele z funkcją masażu, okna będą miały specjalne zasłony. Wyposażona zostanie także kuchnia w urządzenia niezbędne do przygotowywania i spożywania posiłków.

Ośrodek ma pomóc rodzinom, w których żyją osoby w podeszłym wieku, w opiece nad nimi, a także w ich aktywizacji społecznej, ruchowej i psychologicznej. To także sposób na przeciwdziałanie wykluczeniu oraz integracji osób w podobnym wieku.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *