RN
TwitterFacebook

Gmina Zambrów: Samorząd mówi dość śmieceniu w lasach

Góra gruzu, zużyty sprzęt AGD oraz kilkanaście worków z odpadami komunalnymi. Na poboczu drogi Krajewo Ćwikły-Tabędz w gminie Zambrów nieznani sprawcy utworzyli tzw. dzikie wysypisko śmieci.  Władze zapowiedziały walkę z tego typu zachowaniami, a sprawy będą zgłaszane na policję.

Składowisko w miejscowości Krajewo-Ćwikły znajdowało się przy drodze prowadzącej od świetlicy wiejskiej w kierunku lasu.

To bezmyślne działanie i zdecydowaliśmy się podjąć odpowiednie kroki, aby wyeliminować to zjawisko z naszego otoczenia. Mamy nadzieję, że sprawcy zostaną wykryci i przykładnie ukarani ku przestrodze. W czasach, gdy ze swoich posesji można wywozić w ramach jednej usługi komunalnej wszystkie śmieci i odpady, ich wyrzucanie do lasów, przydrożnych rowów i nieużytków rolnych, jest zupełnie niedopuszczalne. Apelujemy też do mieszkańców, żeby ci zgłaszali takie sytuacjemówi Jarosław Kos, wójt gminy Zambrów. 

Na wywóz wszelkiego rodzaju odpadów gmina ma podpisaną umowę z odpowiednią firmą. Za porzucenie śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych grozi kara do 5 tysięcy złotych, 30-dniowy areszt i usunięcie dzikiego wysypiska na koszt sprawcy.

Marcin Szczepański/ UG Zambrów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *