RN
TwitterFacebook

Gmina Zambrów: Świetlica wiejska w Zbrzeźnicy zyska nowe wyposażenie

Projektor oraz ekran multimedialny – m.in. na zakup takiego sprzętu do świetlicy w Zbrzeźnicy zostaną przeznaczone pieniądze, które gmina Zambrów pozyskała w ramach „Programu odnowy wsi województwa podlaskiego”.

Wniosek został złożony z inicjatywy trzech sołectw – Zbrzeźnica, Bacze Mokre i Pstrągi Gniewoty. Dzięki tej inwestycji działalność społeczno-kulturalna świetlicy zyska nowym wymiar i pomorze w aktywizacji mieszkańców.

Sprzęt będzie służył aktywizacji mieszkańców, umożliwi na przeprowadzenie szkoleń dla mieszkańców, m. in.: z bankowość elektronicznej, przeciwdziałania zagrożeniom dla seniorów występujące w sieci, obsługi komputera czy kurs pierwszej pomocy. W dobie rozwoju mediów, technologii i komputeryzacji niezwykle ważne jest wsparcie szkoleniowe osób starszych, aby odnalazły się w cyfrowym społeczeństwie. Stąd powstał pomysł na edukację informatyczną seniorów, podczas których seniorzy zapoznają się z technologią informacyjno-komunikacyjną, pozyskają cenne umiejętności m.in. korzystaniu z komputera, z Internetu, bankowości elektronicznejmówi Jarosław Kos, wójt gminy Zambrów.

W nowy sprzęt, m.in. szafę chłodniczą z lodówką gastronomiczną, zmywarko wyparzarkę gastronomiczną oraz taboret gazowy 9 kW, wyposażona zostanie też kuchnia, z której korzysta Koło Gospodyń Wiejskich „Zbrzeźniczanki”.

Otrzymane dofinansowanie to ponad 14,7 tys. złotych, drugie tyle dołożył samorząd.

MS/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 4 =