RN
TwitterFacebook

Jesteście wyjątkowe – Święto Kobiet w Zambrowie [FOTO]

8-go marca w Zambrowie na wszystkie panie czekało wiele atrakcji przygotowanych przez samorząd miejski oraz Stowarzyszenie Amazonek i Stowarzyszenie Szansa.

Przed południem w siedzibie Stowarzyszenia Szansa odbyło się spotkanie z Andrzejem Szumowskim, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Public Relations w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Głównym tematem wykładu było budowanie wizerunku kraju na arenie międzynarodowej. Gość spotkania podkreślił ogromne znaczenie każdego mieszkańca kraju w kreowaniu opinii o naszym państwie.

Gdy mówimy o kraju, nie możemy zapomnieć o regionach, miastach, a nawet gminach. Każdy kraj walczy o miejsce na „wybiegu piękności”, każdy chciałby być atrakcyjny, nie tylko dlatego, że jest atrakcyjny, ale też przyciągać turystów, którzy zostawiają pieniądze i wywożą miłe wspomnienia, stają więc naturalnymi ambasadorami kraju, który odwiedzili. (…) Jesteśmy w środku Europy, mamy szalenie ciekawą kulturę i historię. To trzeba opakować i sprzedać. Dlatego musimy być ambasadorami swojego kraju i to świadomymi ambasadorami – mówił podczas prelekcji Andrzej Szumowski.

Jak mówiła podczas spotkania Teresa Szumowska, prezes Stowarzyszenia Szansa, spotkania z ciekawymi postaciami naszego życia publicznego, będą odbywać się cyklicznie. W planach jest zaproszenie m. in. Bożeny Suchockiej, Joanny Solskiej, Krzysztofa Bukowskiego, Wojciecha Niewińskiego i Leszka Drogosza.

Popołudniu zambrowski oddział Stowarzyszenia Amazonek zorganizował spotkanie profilaktyczno-integracyjne w kawiarni Cafe Muza. Panie przy kawie i ciastkach wysłuchały koncertu w wykonaniu mężczyzn. Na początku zaprezentował się debiutujący w roli wokalisty Cezary Witkowski wraz z zespołem. Później przed publicznością wystąpili młodzi akordeoniści – Maciej Dmochowski i Stanisław Olszewski. Można było także wysłuchać muzyki  fortepianowej w wykonaniu Bartosza Woroszylaka.

Takie spotkania to doskonała okazja do przełamania barier, strachu i wstydu jeśli chodzi o chorobę nowotworową. Chcemy pokazać, że rak to nie wyrok, że można z tym walczyć i można tę chorobę pokonać. Przy kawie i ciastku łatwiej jest zacząć mówić o sprawach niełatwych, bolesnych. Takie spotkania mają duże znaczenie profilaktyczne, bo też pokazujemy jak ustrzec się przed tą chorobą i zachęcamy do regularnych badań-mówiła Barbara Reinke, prezes Stowarzyszenia Amazonek w Zambrowie.

O godz. 18.00 w wypełnionej po brzegi sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury przed zebraną publicznością wystąpił zespół The FaPs, który zaprezentował najpiękniejsze polskie piosenki poświęcone kobietom. Między kolejnymi utworami, zebrani mogli obejrzeć kabaretowe scenki z życia Mariana, przedstawiające problemy ze znalezieniem właściwej życiowej partnerki.

Na zakończenie spotkania życzenia wszystkim zambrowiankom złożył Jacek Olszewski, przewodniczący Rady Miasta, który razem z Tomaszem Koskiem, wiceprzewodniczącym Rady Miasta, wręczył każdej obecnej na sali pani kwiaty.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *