TwitterFacebook

Karty coraz popularniejsze. Gotówka staje się passé?

To ogromne udogodnienie, szczególnie dla tych, którzy nie noszą przy sobie gotówki. W kolejnym wydziale Starostwa Powiatowego w Zambrowie można płacić kartą. Od początku maja płatności w tej formie dokonało około 800 osób.

Opłaty można regulować między innymi w Wydziale Komunikacji i Transportu. W sumie ustawionych zostało tam 5 terminali płatniczych. Kolejne 3 terminale, mające ułatwić załatwienie spraw płatniczych i uporządkować kolejki, zostały uruchomione w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru.

Petenci chętnie korzystają z płatności bezgotówkowych w wydziale komunikacji – mówi Kamil Malinowski, podinspektor w Wydziale Organizacyjnym. – W wydziale geodezji, gdzie petenci mogą zapłacić m. in. za kopie map czy wyrysy na razie byliśmy w trakcie pilotażu. Tych osób jest trochę mniej, ale liczymy, że z czasem po promocji tego rozwiązania wśród mieszkańców tych płatności będzie coraz więcej – wyjaśnia. – Jest to o tyle wygodne, że interesant nie musi wychodzić z pokoju, może wszystko załatwić na miejscu – dodaje Kamil Malinowski.

Jak informuje Anna Sokołowska, pracownik Wydziału Komunikacji i Transportu w zambrowskim Starostwie Powiatowym, z tej formy płatności chętnie korzystają osoby starsze.

Młodzi interesanci raczej nie, ale starsi oczywiście jak najbardziej korzystają, jest to duże ułatwienie, bo nie muszą biegać z opłatami na dół – tłumaczy Anna Sokołowska.

Skorzystanie z terminali wiąże się z koniecznością pobrania prowizji w wysokości 2 zł.

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową prowadzi program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Do tej pory przystąpiło do niego około 750 urzędów w całym kraju.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *