RN
TwitterFacebook

Kobieta, która zagłodziła kilkanaście krów stanie przed sądem

Mieszkanka gminy Rutki w powiecie zambrowskim, która zagłodziła osiemnaście krów, stanie przed sądem. Sprawa wyszła na jaw w lutym tego roku. Dziś zajmował się tym Sąd Rejonowy w Zambrowie. Kobieta chciała dobrowolnie poddać się karze. Wnioskowała między innymi o karę grzywny w wysokości kilku tysięcy złotych i nawiązki w wysokości sześciu tysięcy złotych na schronisko dla bezdomnych psów. Sąd nie wyraził na to zgody.

Na posiedzenie wpłynął wniosek ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt z Poznania o chęć działania w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Stowarzyszenie zawnioskowało o wymierzenie surowszej kary i sprzeciwiło się dotychczasowym ustaleniom co do kary ustalonej z oskarżoną – mówi prokurator rejonowy z Zambrowa Marek Mioduszewski. Wobec tego przeprowadzony zostanie proces karny.

Kobieta według ustaleń śledczych głodowała zwierzęta od grudnia ubiegłego roku do lutego, w wyniku czego padło 18 krów. Tłumaczyła, ze musiała opiekować się dzieckiem i młodszym bratem. Mieszkanka gminy Rutki oskarżona jest o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Proces ma rozpocząć się przed sądem w Zambrowie 27 czerwca.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *