RN
TwitterFacebook

Koronawirus: Świąteczny raport na temat najnowszych zakażeń w województwie podlaskim i mazowieckim [AKTUALIZOWANY]

W związku ze Świętami Wielkanocnymi dane dotyczące najnowszej liczby zakażeń koronawirusem w województwie podlaskim i mazowieckim będą publikowane w jednym miejscu. Materiał będzie codziennie aktualizowany. 

Aktualizacja, 13 kwietnia:

W całej Polsce mamy 6934 przypadki zakażenia. Z powodu COVID-19 zmarło już 245 osób. 

Województwie mazowieckim liczba zakażonych wynosi 1688. Zmarło już 70 osób. Wśród nowych zakażonych nie ma nikogo z powiatu ostrołęckiego, ostrowskiego czy wyszkowskiego. 

Natomiast w województwie podlaskim liczba zakażonych wzrosła do 238 osób. Wśród nowych zakażeń są mieszkańcy powiatu bielskiego (8), wysokomazowieckiego (2), zambrowskiego (2), grajewskiego (1), białostockiego (1), kolneńskiego (1) i  Białegostoku (1). Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował też o pięciu kolejnych przypadkach wyzdrowienia. 

 

Aktualizacja, 12 kwietnia:

W całej Polsce mamy 6674 osób zakażonych. Z powodu COVID-19 zmarło już 232 osoby.

W województwie mazowieckim liczba zakażonych wynosi 1664 – wśród nowych potwierdzonych przypadków są 3 osoby z powiatu ostrowskiego (Wszyscy chorzy z uwagi na dobry stan zdrowia nie są hospitalizowani i przebywają w izolacjach domowych. Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest nieustannie monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne. Potwierdzone przypadki zachorowań są to przypadki rodzime – transmisja z kontaktów w kraju w ogniskach domowych i zawodowych. Aktualnie występuje 5 ognisk epidemicznych na terenach gminy Małkinia i Ostrów Mazowiecka) i jedna z powiatu wyszkowskiego (Kolejny zgłoszony wynik dodatni z terenu powiatu wyszkowskiego dotyczy osoby w wieku 60+ przebywającej w kwarantannie domowej od tygodnia, jest to osoba z kontaktu bezpośredniego rodzinnego. Została objęta izolacją domową jest pod stałym nadzorem lekarza i służb sanitarnych, obecnie czuje się dobrze. Osoby z kontaktu zostały objęte kwarantanną domową).

W województwie podlaskim liczba zakażonych wynosi 222 osoby – w ciągu ostatniej doby przybyło 27 osób z potwierdzeniem COVID-19. Wśród nich są mieszkańcy powiatu bielskiego (9), Białegostoku i powiatu białostockiego (7), wysokomazowieckiego (4), augustowskiego (3), suwalskiego (1), siemiatyckiego (1) i Łomży (1).

 

Aktualizacja, 11 kwietnia:

W całej Polsce mamy 6 356 osób zakażonych. Z powodu COVID-19 zmarło już 208 osób.

W województwie mazowieckim liczba zakażonych wynosi 1629 – wśród najnowszych przypadków jest m.in. jedna osoba z powiatu wyszkowskiego (jak informuje tamtejszy sanepid dotyczy osoby przebywającej od dwóch tygodni na zwolnieniu lekarskim w domu, jest to osoba w wieku 50+ pracownik służby zdrowia pracujący w jednym ze Szpitali Warszawskich. Została objęta izolacją domową jest pod stałym nadzorem lekarza i służb sanitarnych, obecnie czuje się dobrze. Osoby z kontaktu przebywają w kwarantannie domowej). W całym województwie zmarło już 51 osób, wśród nich jest 76-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który od dłuższego czasu przebywał w szpitalu w Warszawie, miał choroby współistniejące. To pierwsza ofiara COVID-19 w tym powiecie. 

W województwie podlaskim liczba zakażonych wynosi 195 osób. Dzisiaj obecność COVID-19 potwierdzono u kolejnych sześciu osób – są to mieszkańcy powiatu bielskiego (3), wysokomazowieckiego (2) i Białegostoku 91). Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował też o dwóch kolejnych osobach, które wyzdrowiały:

 

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *