RN
TwitterFacebook

GD: Ks. Robert Czeladko, ks. Grzegorz Stankowski i wolontariuszki

4 i 5 kwietnia w Zambrowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Przygotowania do tego dorocznego święta idą pełną parą. W pracę zaangażowani są nie tylko kapłani, ale także liczne, blisko stuosobowe grono wolontariuszy.

W trzech parafiach w Zambrowie: parafii Trójcy Przenajświętszej, parafii Ducha Świętego i parafii Świętego Józefa przygotowania rozpoczęły się już w grudniu ubiegłego roku. Na początek były spotkania z wolontariuszami, potem tworzenie programu Światowych Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej i wiele spotkań, w trakcie których krystalizował się pełen obraz całego przedsięwzięcia.

– Jest nas około stu wolontariuszy. Są cztery sekcje: dekoracyjna, techniczna, informacyjna i multimedialna – mówi wolontariuszka Natalia Choińska.

Sekcja multimedialna odpowiada za promocję, nagłośnienie wydarzenia, sekcja techniczna to sztab ludzi, którzy są zawsze gotowi do pomocy przy różnego rodzaju pracach logistycznych, w tym także porządkowych, sekcja informacyjna będzie zajmować się pomocą młodzieży, która przyjedzie do Zambrowa, by młodzi bezpiecznie trafili do rodzin, oferujących noclegi i sekcja dekoracyjna, ta będzie zajmować się przygotowaniem wystroju miejsc, w których będą działy się wydarzenia Światowych Dni Młodzieży naszej diecezji.

– Będzie trochę modlitwy, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, będą katechezy głoszone przez kapłanów, będą świadectwa, ale też koncerty i możliwość spotkania ze znajomymi – wylicza ksiądz Robert Czeladko.

Organizatorzy spodziewają się, że na Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej do Zambrowa przyjadą około dwa tysiące młodych ludzi z całej diecezji. Jednym z dużych wyzwań logistycznych jest przygotowanie bazy noclegowej dla tak dużej ilości młodzieży. Ale mieszkańcy Zambrowa nie zawodzą. Już jest przygotowanych około siedemset miejsc noclegowych, a jak zapewniają organizatorzy – zgłaszają się kolejne rodziny, gotowe na przyjęcie uczestników tego wyjątkowego wydarzenia.

O Światowych Dniach Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej z księżmi Robertem Czeladko i Grzegorzem Stankowskim oraz wolontariuszkami rozmawia Marcin Szczepański:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *