RN
TwitterFacebook

Kulesze Kościelne. Prezydent Andrzej Duda: Polska jest jedna i dobra muszą być sprawiedliwie dzielone [FOTO i VIDEO]

Bielsk Podlaski, Wysokie Mazowieckie i Kulesze Kościelne. Wczoraj (27.11.) województwo podlaskie odwiedził prezydent Andrzej Duda. W Kuleszach Kościelnych spotkał się z mieszkańcami gminy, aby podziękować za poparcie, jakiego udzielili mu w ostatnich wyborach prezydenckich. Oprócz wystąpienia był czas na bezpośrednie rozmowy z rolnikami, a także okazja do wspólnego zdjęcia.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził najpierw firmę Suempol w Bielsku Podlaskim, następnie Wysokie Mazowieckie, gdzie gościł w Mlekovicie. Ostatnim punktem wizyty głowy państwa w naszym województwie były Kulesze Kościelne. Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego spotkał się z mieszkańcami gminy.

Przyjechałem, żeby podziękować za zaproszenie i za zaufanie. Za to, że 4,5 roku temu obdarzyliście mnie państwo tym zaufaniem i dzięki państwa głosom mogłem, przez 4,5 roku, sprawować ten niezwykle zaszczytny urząd, jakim jest misja, służba prezydenta RP dla rodaków i dla Ojczyzny mówił Andrzej Duda.

W wyborach prezydenckich w 2015 roku Duda otrzymał w gminie Kulesze Kościelne największe poparcie w całej Polsce. W pierwszej turze zagłosowało na niego 78,57% mieszkańców, a w drugiej turze jeszcze więcej, bo aż 93,58%.

W swoim wystąpieniu prezydent odniósł się do krzywdzącego podziału na „Polskę A” i „Polskę B”. Podkreślał potrzebę równomiernego rozwoju całego kraju i konieczność wsparcia tych regionów, które przez ostatnie kilkanaście lat były zaniedbywane i do których nie przekazywano tylu funduszy, co potrzeba. – Polska jest jedna i dobra muszą być sprawiedliwie dzielone. To oznacza także, że tam gdzie dawano do tej pory mniej, tam, gdzie inwestowano mniej, teraz trzeba zainwestować więcej. To właśnie dlatego tutaj muszą zostać dokończone wcześniej zaplanowane drogi ekspresowe i autostrady, to właśnie dlatego musi powstać Via Carpatiamówił prezydent.

Andrzej Duda wspominał o inwestycjach w gospodarkę, które zapoczątkował obecny rząd. – Mamy jedną z najlepiej rozwijających się gospodarek w całej Europie, a to powoduje to, że wynagrodzenia idą w górę i Polacy zarabiają więcej – mówił. Była też mowa o programach społecznych skierowanych na rodzinę, o potrzebie sprawiedliwego podziału i skutecznego ściągania podatków, a także o dobrym funkcjonowaniu wszystkich instytucji państwowych dbających o bezpieczeństwo i ochronę zdrowia Polaków.

Prezydent przyznał także, że przez ostatnie 4,5 roku nie wszystko udało się zrobić tak, jak to planowano. – Nie wszystko się udawało i być może nie wszystkie decyzje były trafne, czy też nie były w pełni trafne. Ale chodzi o to, że kto nie działa i kto nie ma dobrych intencji, ten nic nie robi, a ja nie należę do ludzi, którzy przychodzą po to, żeby nic nie robić. Ja zakasuję rękawy i przychodzę po to, żeby pracować. Jeżeli coś tu nie wychodzi, zgłoście państwo to jako uwagę. Będę się starał to poprawićmówił Andrzej Duda.

Na koniec prezydent podkreślił, że fundamentem naszego społeczeństwa jest rodzina. – Rodzina wychowująca dzieci to największy skarb Rzeczpospolitej na teraz i na przyszłość. To jest kwestia tego, czy będzie miał kto dalej w Polsce żyć i będzie miał kto dalej dla Polski pracować, czy będzie miał kto, w razie potrzeby, Polski bronić.

Po oficjalnym przemówieniu prezydenta był czas na bezpośrednie rozmowy, uściśnięcie dłoni i pamiątkowe zdjęcia z prezydentem. Andrzej Duda miał odwiedzić Kulesze Kościelne 25 sierpnia z okazji 525-lecia parafii pw. św. Bartłomieja, jednak pilny wyjazd do Australii przeszkodził w tej wizycie. W przesłanym na tę uroczystość liście prezydent obiecał jednak, że zaległa wizyta się odbędzie. I jak mówili mieszkańcy wychodzący ze spotkania, dotrzymał słowa.

Marcin Szczepański

Wizyta Prezydenta RP w Kuleszach Kościelnych

🎥 Wizyta Prezydenta RP w Kuleszach Kościelnych

Opublikowany przez Kancelaria Prezydenta RP Środa, 27 listopada 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *