RN
TwitterFacebook

Kulinarne i muzyczne pożegnanie lata w Zambrowie [FOTO]

Koncerty na scenie plenerowej, strefa zdrowego stylu życia, a także degustacja wspólnie przygotowywanego gulaszu. Happeningiem pod nazwą „Kociołek zambrowski” mieszkańcy Zambrowa pożegnali tegoroczne lato. Na terenach zielonych nad miejskim zalewem można było nie tylko posłuchać dobrej muzyki, ale także spróbować regionalnych przysmaków. Na dzieci czekało wesołe miasteczko oraz kilkanaście dmuchanych zjeżdżalni.

Na plenerowej scenie jako pierwszy zaprezentował się zespół muzyczny Eratox. Grupa wykonuje muzykę disco polo i dance, a popularność zdobyła dzięki udziałowi w programie Disco Star 2015. Przed zambrowską publicznością zaprezentowali swoje największe hity, m.in. „Piękny Sen”, „Ja śpiewam do Ciebie dziewczyno” i „Anka Barmanka”. Dla fanów muzyki klubowej zagrał Dj Xavier.

W międzyczasie grupa kucharzy pod kierunkiem Waldemara Załuskiego przygotowywała podlaski gulasz po zambrowsku w aromacie jałowca i ziół. W ciągu 3 godzin, na największej patelni plenerowej w Polsce, powstało ponad 1000 porcji tej potrawy, którą mieszkańców miasta częstowali starosta zambrowski Stanisław Ożlański, wicestarosta Jacek Murawski, przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Jach oraz burmistrz miasta Kazimierz Dąbrowski.

Rozstrzygnięto także konkurs kulinarny „O Złotą Warząchew Starosty Powiatu Zambrowskiego”, skierowany do kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu zambrowskiego. Zdaniem jury najciekawszą potrawę przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wiśniewa. Była to podlaska kaczka faszerowana. W nagrodę Koło otrzymało własnoręcznie wyrzeźbioną złotą warząchew, statuetkę oraz bon o wartości 500 zł. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Wądołkach Bućkach (statuetka i bon o wartości 300 zł), a trzecie – Koło Gospodyń Wiejskich w Ładach Polnych (statuetka i bon o wartości 200 zł). Wyróżnienie otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Porytem-Jabłoni.

O godz. 20.00 przed zebraną publicznością wystąpiła DeDe Negra, czyli Daria Dombrowska. To młoda artystka poruszająca się w stylistyce popowo – klubowej. Na swoim koncie ma m.in. występ ze światową gwiazdą Burakiem Yetterem. Wspólnie z nim nagrała trzy utwory do programu „Jaka to melodia”.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, m.in. wesołe miasteczko, dmuchane zjeżdżalnie i wata cukrowa.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *