TwitterFacebook

Letnie Kino Nadziei w Zambrowie [FOTO]

W miniony weekend do Zambrowa zawitało Letnie Kino Nadziei. To już po części tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz wakacyjnych atrakcji plenerowych w mieście. W piątek i sobotę (26-27.07) na terenach zielonych przy parafii pw. Trójcy Przenajświętszej widzowie obejrzeli dwa filmy.

Letnie Kino Nadziei zawitało do Zambrowa po raz czwarty. Piątkowy seans zgromadził ponad 30-oro dzieci wraz z opiekunami. Zebrani obejrzeli animowaną bajkę „Kumple z dżungli”.

Bardzo mi się podoba pomysł oglądania filmów na powietrzu. Jest tu jak w prawdziwym kinie: duży ekran, dobrze wszystko słychać. Na razie jest ciepło, ale w razie czego mam ze sobą koc. No i leżaki to też bardzo dobry pomysł – mówiła Ania Skarzyńska, która na piątkowy seans przyszła ze swoją córką.

W sobotę film „Historia Marii” obejrzało ponad 80. osób. Ta oparta na faktach historia głuchej i niewidomej od urodzenia Marie Heutrin wzbudziła wśród widzów wiele emocji. – Ten film daje do myślenia. I chyba każdy, kto go obejrzał, przemyśli swój stosunek do osób niepełnosprawnych, które żyją obok nas. To nie są ludzie gorsi. Oni tak samo czują i chcą być kochane. Bardzo dobry i potrzebny film – przyznał Tomasz Wróblewski.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *