RN
TwitterFacebook

Łomża. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma już 25 lat [FOTO]

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa świętuje swoje 25-lecie. Po centralnych uroczystościach jakie odbyły się tydzień temu w Warszawie, czas na lokalne podsumowania. Dziś (14.06.) zarząd Agencji, rolnicy i zaproszeni goście brali udział w uroczystościach i podsumowaniu dorobku w Łomży.

Przez 25-lat działalności ARiMR do podlaskich rolników z agencji trafiło ponad 22 mld 300 mln złotych. Dzięki temu rolnictwo zmieniło się nie do poznania. To są już duże produkcyjne przedsiębiorstwa a nie małe rodzinne interesy.

Wieś podlaska zmieniła się bardzo. Myślę, że to jest widoczne codziennie. Patrzymy na piękne towarowe gospodarstwa. Markowa produkcja mleka to jest ten wyróżnik województwa podlaskiego, na który patrzą inne województwa z podziwem, ponieważ taki krok jaki został tutaj zrobiony, tego nie ma nikt inny – mówiła Maria Fajger, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która gościła w Łomży.

Wtórował jej dyrektor Podlaskiego Oddziału, Wiesław Grzymała, który otrzymał złoty medal za długoletnią służbę. – Mówi się, że 25 lat to jest pokolenie, ale spokojnie można powiedzieć, że są to zmiany pokoleniowe. Wieś jest nowoczesna, chociaż ludzie z mojego pokolenia z utęsknieniem wspominają dawne czasy – mówił.

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia dla „Zasłużonych dla rolnictwa” pracowników powiatowych biur ARiMR. Oto lista nagrodzonych:

 1. Gorajewska-Harasimowicz Anna, Augustów
 2. Jakimiuk Andrzej, Bielsk Podlaski
 3. Skrodzki Marek, Biuro Wsparcia Inwestycyjnego
 4. Bałchan Dorota, Grajewo
 5. Masiak Krystyna, Kolno
 6. Mordasiewicz Monika Ewa, Łomża
 7. Wysocka Elźbieta, Mońki
 8. Łabutis Bożena, Sejny
 9. Maćkowiak Norbert, Siemiatycze
 10. Mikołajczyk Mirosław Jan, Sokółka
 11. Karpiński Jarosław, Suwałki
 12. Cieśluk Daniel Józef, Wysokie Mazowieckie
 13. Gałczyk Kazimierz, Zambrów

Uroczystość odbyła się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Poprzedziła ją msza święta w Katedrze pod przewodnictwem bp. Stanisława Stefanka oraz posadzenie dębu przed siedzibą ARiMR w Łomży.

pg/MB

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *