RN
TwitterFacebook

Łomża/Zambrów: Zajęcia w szkołach są krótsze. Z powodu upałów

Upały nie odpuszczają. Na termometrach od kilku dni utrzymuje się temperatura ponad 30 stopni Celsjusza. W części łomżyńskich i zambrowskich szkół podjęto decyzję o skróceniu lekcji do 30 minut.

Według prawa to dyrektor wraz z organem prowadzącym, czyli samorządem gminy lub powiatu, odpowiadają za zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków do funkcjonowania szkoły. Z tej możliwości skorzystało już kilka szkół.

Od wczoraj, 11 czerwca, do końca tygodnia lekcje w zambrowskich szkołach średnich będą trwały 30 minut.

Chcemy zapewnić bezpieczeństwo uczniom i nauczycielom – mówi Stanisław Ożlański, starosta zambrowski.

Podobną decyzję podjął także burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski. W trzech szkołach podstawowych w mieście, zajęcia lekcyjne również skrócono o 15 minut. Jeśli wysoka temperatura dalej się utrzyma, to również w następnych tygodniu, uczniowie będą przebywać w szkolnych ławkach po 30 minut.

W Łomży zajęcia są skrócone w Szkołach Podstawowych nr 2, 4 i 7 oraz szkołach średnich – m.in. w III LO, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mechanicznych nr 5 oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących i Weterynaryjnych nr 7.

MS/pg

1 komentarz

  1. Ja to ja Odpowiedz

    A reszta dzieci z innej gliny? Skoro dyrektorzy innych szkol są tacy niedomyślni, to skrócenie zajęć powinno być w gestii włodarzy miast.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve − 4 =