RN
TwitterFacebook

Międzynarodowy turniej U-16 w Zambrowie

Jak informuje Podlaski Związek Piłki Nożnej, młodzi piłkarze do lat 16 z Kolumbii, Grecji, Turcji i Polski rozegrają swoje międzynarodowe mecze na boiskach w Zambrowie, Łomży i Wysokiem Mazowieckiem.

To będzie pierwsze takie międzynarodowe widowisko piłkarskie w naszym regionie. Turniej U-16 organizowany jest z okazji 90-lecia Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak czytamy na stronie internetowej Podlaskiego Związki Piłki Nożnej, to niezwykłe wyróżnienie, bo mecze z drużynami spoza Europy w młodzieżowej konfrontacji są niezwykle rzadkie.

Rozgrywki zaplanowano w dniach 31 marca – 5 kwietnia w trzech miastach: Łomży, Zambrowie oraz Wysokiem Mazowieckiem. Prezes Podlaskiego ZPN Sławomir Kopczewski wraz z trenerem koordynatorem Bogusławem Nosem oraz Hubertem Siejewiczem, odwiedzili gospodarzy poszczególnych miast z propozycją współorganizacji turnieju. Mając na uwadze doskonałe relacje pomiędzy Prezesem Związku a prezydentem i dwoma burmistrzami, propozycja goszczenia i organizacji meczów w tych miastach spotkała się z ich pozytywnym odzewem.

Tym samym pozostaje tylko czekać na przełom marca i kwietnia, by obejrzeć w akcji najlepszych piłkarzy do lat 16 z poszczególnych krajów na naszych podlaskich boiskach.

Marcin Szczepański

źródło: Podlaski Związek Piłki Nożnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *