TwitterFacebook

Mikroprzedsiębiorcy z obowiązkiem wysyłania JPK_VAT od nowego roku

W podlaskich urzędach skarbowych trwają bezpłatne szkolenia dla podatników VAT, zobowiązanych do przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT).

Obowiązkiem takim objęte są już duże, średnie i małe przedsiębiorstwa, a od nowego roku również mikroprzedsiębiorstwa. Konieczność wypełniania i składania JPK_VAT od 1 stycznia 2018 r. będzie nowością dla tych przedsiębiorców, którzy są podatnikiem VAT i składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, a ich obroty nie przekroczyły 2 mln euro i zatrudniają mniej niż 10 osób.

Od 1 stycznia 2018 r. mikroprzedsiębiorcy będą zobowiązani składać Jednolity Plik Kontrolny i przesyłać zgodnie z poleceniem ministerstwa – tłumaczy Katarzyna Wilimczyk, naczelnik Urzędu Skarbowego w Zambrowie. – Szkolenia, które organizujemy wyjaśnią wszelkie wątpliwości, przedsiębiorcy mogą nauczyć się, w jaki sposób sporządzać ten plik i przesyłać – informuje Katarzyna Wilimczyk.

W województwie podlaskim Jednolity Plik Kontrolny obejmie około 40 tysięcy mikroprzedsiębiorców. 

Na dzisiejszym (14.11) spotkaniu będę wyjaśniała, w jaki sposób wygenerować plik JPK i wysłać go – mówi Agnieszka Radzikowska, pracownik zambrowskiego Urzędu Skarbowego. – Jest to szkolenie skierowane dla mikroprzedsiębiorców, którzy nie korzystają z usług biura rachunkowego – dodaje.

Spotkania szkoleniowe prowadzone są w każdy wtorek listopada we wszystkich urzędach skarbowych regionu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *