TwitterFacebook

Nowe znaki drogowe w newralgicznych miejscach

W powiecie zambrowskim stanęły nowe znaki ostrzegawcze dla kierowców. Poprawiono oznakowanie przejazdu kolejowego w okolicach Ład Borowych. Bezpieczniej ma być również na skrzyżowaniu drogi powiatowej i gminnej w Wądołkach-Bućkach oraz w okolicy Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie.

Urzędnicy przyznają, że skrzyżowanie w Wądołkach-Bućkach nie jest najbezpieczniejszym miejscem dla kierowców. W ostatnim czasie dochodziło w tym miejscu do wielu groźnych wypadków i drobniejszych kolizji.

W miejscowości Wądołki-Bućki, gdyż tam występowały licznie ostatnio wypadki przez budowę trasy S-8, dużo osób skracało – informuje Zbigniew Rzepiński, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Zambrowie. – Wypadki były spowodowane nie przez naszych jeżdżących, tylko spoza terenu powiatu zambrowskiego i dlatego postanowiliśmy zakupić znaki trzeciej generacji, żeby były takie dosyć bardzo widoczne – dodaje Z. Rzepiński.

Nowe oznakowanie pojawiło się także na ul. Obrońców Zambrowa, gdzie Zarząd Powiatu Zambrowskiego wykonał próg zwalniający z przejściem dla pieszych w okolicach Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie.

Pewnie jak każdy kierowca wolałbym, żeby nie było progów, ale patrząc na to przez pryzmat bezpieczeństwa dzieci, to na pewno dobry pomysł – stwierdza Andrzej Szeligowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie. – Kierowcy tutaj naprawdę pozwalali sobie na duże prędkości. Tu jest zakręt, są pasy, akurat przejście dla pieszych przy samym skrzyżowaniu. Rozpędzony samochód często wypadając z zakrętu nie widział ludzi na przejściu. Zawsze tutaj z drżeniem patrzyliśmy jak dzieciaki tędy przechodzą. A największym zagrożeniem jest to, że tutaj jest parking wzdłuż tej ulicy i mnóstwo wyjeżdżających samochodów w godzinach rannych czy popołudniowych jak dzieci są odbierane – mówi dyrektor zambrowskiej „piątki”.

Nowe oznakowanie kosztowało prawie 17 tysięcy złotych. Są to tablice II generacji na podkładzie z blachy ocynkowanej grubości 1,25-1,5 mm.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *