RN
TwitterFacebook

Ostrzeżenie IMGW: Przez region przejdą burze z gradem

Dla województwa podlaskiego i mazowieckiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem. Taka sytuacja ma się utrzymać do końca dnia (2.09.). 

Dla powiatu ostrołęckiego i wyszkowskiego ostrzeżenie obowiązuje 2 września od północy do 12. W tym czasie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad. Burze będą przemieszczały się z zachodu na wschód województwa. Natomiast dla powiatu ostrowskiego ostrzeżenie obowiązuje od godz. 10 do 20. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad.

Dla powiatów: kolneńskiego, grajewskiego, łomżyńskiego, zambrowskiego i wysokomazowieckiego ostrzeżenia obowiązują od godz. 10 do 22. W tym czasie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk wynosi 80 procent.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *