TwitterFacebook

Pływalnia w Zambrowie: prace na ostatniej prostej

Kiedy można spodziewać się ponownego otwarcia Pływalni Miejskiej „Delfin” w Zambrowie? Miłośnicy atrakcji wodnych czekają na ten moment z niecierpliwością.

Prawdopodobnie na początku przyszłego miesiąca amatorzy atrakcji wodnych będą mogli korzystać z przebudowanej pływalni. Początkowo remont basenu miał się zakończyć w pierwszych dniach października. Do tego jednak nie doszło. Ponownie przesuniętego terminu także nie udało się dotrzymać. Powodem były dodatkowe prace, które trzeba było wykonać w trakcie realizacji zadania.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Zbigniewa Korzeniowskiego, przewodniczącego rady miasta Zambrów.

Rozumiemy sytuację, że troszkę więcej prac niż to wcześniej było planowane. Z informacji, które uzyskaliśmy wczoraj na komisji rozwoju gospodarczego od pana burmistrza wynika, że basen powinien być w pierwszych dniach grudnia otwarty, ponieważ prace praktycznie zostały zakończone. W tej chwili woda już jest napełniana, jeszcze badania Sanepidu – wyjaśnia Zbigniew Korzeniowski.

Jak twierdzi kierownik zambrowskiej pływalni Jerzy Przychodzeń, prace są już na ostatniej prostej.

Prace zostały zgłoszone do odbioru, sprawdzamy działanie poszczególnych instalacji i myślę, że tak jak było zapowiadane 30-go listopada poinformujemy o terminie uruchomienia pływalni dla klientów. Mam nadzieję, że może to nastąpić 3-go grudnia – informuje Jerzy Przychodzeń.

Na najbliższy czwartek, 30-go listopada, zaplanowana jest konferencja prasowa z udziałem burmistrza Zambrowa Kazimierza Dąbrowskiego, który poinformuje o szczegółach zakończenia inwestycji.

Przez ostatnie pięć miesięcy obiekt przechodzi prawdziwą metamorfozę, czego efektem będzie odnowiona strefa biologiczna czy zmodernizowane zjeżdżalnie. Całkowita wartość zadania wynosi ponad 3 mln 800 tys. złotych.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *