RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Dotacje na edukację i rehabilitację wad postawy u dzieci

Zarząd Województwa przyznał blisko 2,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na osiem projektów mających na celu profilaktykę wad postawy u dzieci. Pieniądze trafiły m.in. do Łomży i Zambrowa.

Łomżyńskie Forum Samorządowe otrzymało 351 tys. zł na profilaktykę wad postawy w powiecie grajewskim, 291 tys. na profilaktykę w powiecie kolneńskim, 424 tys. zł – w mieście Łomża, 381 tys. zł – w powiecie łomżyńskim, 321 tys. zł – w powiecie zambrowskim.

Fundacja Forum Inicjatyw Rozwojowych dostała 245 tys. zł na profilaktykę w powiecie hajnowskim, 278 tys. zł – w powiecie siemiatyckim.

Z kolei NZOZ Zakład Fizykoterapii i Rehabilitacji Leczniczej dotację w wysokości 400 tys. zł przeznaczy na kompleksową profilaktykę zdrowotną dzieci w wieku 5-14 lat zamieszkałych w powiecie wysokomazowieckim.

Projekty te obejmują zarówno element edukacyjny, czyli zajęcia z zakresu profilaktyki wad postawy u dzieci, a także terapeutyczny – skierowany do dzieci z wykrytą wadą postawy/zaburzeniem rozwoju ruchu, polegający na leczeniu i rehabilitacji.

Przedsięwzięcia te zostały zgłoszone na nabór w ramach poddziałania 7.2.1 (Rozwój usług społecznych i zdrowotnych na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Ich wartość wynosi 2,8 mln zł, dofinansowanie stanowi 2,7 mln zł.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 5 =