RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Szpitale są coraz bardziej obciążone przez pacjentów covidowych

Wszyscy mamy problem z tym, że w szpitalach miejsca tzw. covidowe są pozajmowane, co powoduje trudności z przekazaniem chorych. W taki sposób sytuację w podlaskich szpitalach w obecnej sytuacji komentuje dyrektor Szpitala Powiatowego w Zambrowie, Bogusław Dębski:

Tu nie chodzi o miejsca tylko związane z respiratorami, czyli intensywnej terapii, ale też takie gdzie mają właśnie takie poważniejsze zapalenie płuc i muszą przebywać na oddziałach szpitalnych. Coś trzeba z tym zrobić, żeby pacjenci mieli możliwość leczenia, a system został udrożniony. 

Najważniejszą sprawą jest to, żeby nie przekroczyć bariery, po której system będzie niewydolny – podkreśla szef zambrowskiej lecznicy:

– Dużo zależy od ludzi. Trzeba unikać przedłużających się bliskich kontaktów, takich jak na weselach przy składaniu życzeń. Musimy zachować trochę rozsądku jako społeczeństwo. 

Według statystyk prowadzonych przez Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku, w województwie zajętych jest 165 z 323 łóżek oraz 11 z 25 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów COVID-19.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − six =